2017 /

Trys skrybėlės

43 min.  –  Dokumentinis  –  43 min., spalvotas, DCP  –  2017 ,   Nominum
Režisierė : Ramunė Rakauskaitė
Scenarijaus autorė : Ramunė Rakauskaitė
Operatorius : Audrius Kemežys
Kompozitorius : Faustas Latėnas
Montažas : Kostas Radlinskas
Prodiuseris : Arūnas Matelis
Prodiuserė : Ramunė Rakauskaitė

„Trys skrybėlės“ – pasakojimas apie tris unikalius skrybėliuotus kūrėjus: aktorių Valentiną Masalskį, filosofą Algį Mickūną bei dailininką Rimantą Olšauską.

Tai šviesi, džiaugsminga ir filosofiška istorija ne tik apie talentingas asmenybes su skrybėlėmis, bet  ir apie gyvenimo ir kūrybos polėkį, džiaugsmą bei prasmę.
Visi filmo herojai šiek tiek panašūs: savo brandžiu mąstymu, fundamentaliais darbais, visatos supratimu ir, be abejo, savo siluetu, kurį „įformina“  skrybėlė. Tačiau taip pat visi jie be galo skirtingi. Nors Algis Mickūnas – vyriausias iš šios trijulės, jis spinduliuoja jaunatviškumu, laisvumu ir nepralenkiamu proto aštrumu. Valentiną Masalskį daugelis gali pavadinti filosofu. Jo mintys apie aktoriaus darbą, kūrybą – išminčiaus traktatai; jis griežtai laikosi savo principų bei pažiūrų ir siekia pagal juos ugdyti studentus. Jiems jis – guru, mokytojas tikrąja to žodžio prasme.
Ramusis Rimas Olšauskas gali ir žodžio nepratarti, tik sėdėti ir lėtai rūkyti pypkę, tačiau jo įžvalgos apie meną ar nuoširdūs atsivėrimai apie gyvenimą intelektualiai provokuoja.

Visi jie – neprisitaikėliai, savo tiesų taikūs skleidėjai. (VDFF inf.)