2018 /

Pelėdų kalnas

100 min.  –  Vaidybinis  –  100 min., spalvotas, DCP  –  2018
Režisierius : Audrius Juzėnas
Scenarijaus autorius : Pranas Morkus
Operatorius : Rolandas Leonavičius
Kompozitorius : Titas Petrikis
Kostiumų dailininkė : Daiva Petrulytė
Prodiuseris : Norbertas Pranckus
Prodiuserė : Justina Ragauskaitė
Vaidino : Monika Bičiūnaitė, Mantas Zemleckas, Adomas Jasiukėnas, Karolis Kasperavičius, Skomantas Duoplys, Jovita Jankelaitytė, Severina Špakovska, Rūta Šmergelytė, Mindaugas Jankauskas, Ridas Žirgulis, Aleksandras Kleinas, Šarūnas Datenis, Dainius Svobonas, Oskar Vygonovski, Aleksandr Špilevoj, Julius Paškevičius, Telman Ragimov, Paulina Taujanskaitė, Arnas Danusas, Aleksas Kazanavičius, Aldona Bendoriūtė, Margarita Žiemelytė, Aleksandra Metalnikova, Anastasija Marčenkaitė, Darius Meškauskas, Daumantas Ciunis, Šarūnas Zenkevičius, Vidmantas Fijalkauskas, Valentinas Krulikovskis, Aidas Jurgaitis

Istorinė vaidybinė drama apie 1947-1953 m. politinius ir istorinius įvykius Lietuvoje.

Laisvoji Europa, BBC, Amerikos Balsas tik retsykiais prasimuša pro Geležinę uždangą ir sovietinius radijo stočių slopintuvus į Lietuvą, kur vyksta nuožmus karas tarp nepasidavusių okupacijai krašto gyventojų ir sovietinio režimo, įsitvirtinusio šalyje tik rusų kariuomenės durtuvų pagalba. Besipriešinantieji – terorizuojami, žudomi ir tremiami į Sibirą. 

Jis – tik vienas iš daugelio gimnazistų, ginkluoto pasipriešinimo dalyvis ir liudininkas, renkantis įrodymus bei dokumentus apie Kremliaus režimo nusikaltimus... Gimnazistų tarpe jis tampa tikra legenda: merginoms – Holivudo ikona John Wayne, vaikinams – neįveikiama kliūtis ir konkurentas meilės reikaluose. Jis yra tas, kuriam lemta istoriniame žygyje į Vakarus nunešti žinią laisvam pasauliui ir JAV kongresui apie Baltijos kraštų laisvės siekį, nulėmusį Welleso deklaracijos likimą. Deklaracijos, ilgus Šaltojo karo metus palaikiusios bei gaivinusios okupuotų Baltijos šalių viltį atgauti nepriklausomybę.

 

Filmo premjera - 2018 vasario 16 d.

 

Luko Juzėno nuotr.