Visą savaitę Panevėžio kino centre „Garsas“ šurmuliuos lietuviškas kinas

"Garso" inf.
2013 lapkričio 6 d.

Jau devintus metus kino centras „Garsas“ pristato lietuviškų filmų savaitę – LIETUVIŠKO KINO DIENOS 2013. Lapkričio 8–14 dienomis filmų programose bus rodomi 2012–2013 metais sukurti vaidybiniai, dokumentiniai pilnametražiai ir trumpametražiai lietuvių režisierių filmai: nuo studentiškų iki profesionalų darbų. Žiūrovai išvys pačius šviežiausius lietuviškus filmus: „Vardas tamsoje“ (rež. Agnė Marcinkevičiūtė), „Ekskursantė“ (rež. Audrius Juzėnas), „Laiškai Sofijai“ (rež. Robert Mullan) bei kitus, pripažinimą įvairiuose festivaliuose jau pelniusius, filmus. 

 

Šiais metais lietuviški filmai suskirstyti net į šešias programas: I – MEISTRAI, II – PAŠAUKIMAI, III – MAŽASIS PASAULIS, IV – LIKIMAI, V – DVASIOS KELIAIS, VI – JAUNIEJI TALENTAI, kuriose pasakojamos romantiškos, neįtikėtinos, pamokančios, prajuokinančios ir jaudinančios iki sielos gelmių istorijos, o jų visų centre – žmogus – jaunas ir senas, išsilavinęs ir bemokslis – toks, kurį galima sutikti einant gatve, ir toks, kuris savo talentu ar gabumais stebina aplinkinius. 

 

Lapkričio 8 d. 17:30 val. programos atidaryme bus rodomas filmas „Vardas tamsoje“, pristatyme dalyvauja filmo kūrybinė grupė: režisierė Agnė Marcinkevičiūtė, prodiuserė Živilė Gallego, filmo dailininkas Albertas Vidžiūnas ir aktorius Gediminas Storpirštis. Žiūrovams su gėlėmis įėjimas į renginį – nemokamas!  

 

Programos metu žiūrovai bus skatinami ne tik domėtis naujausiu lietuvišku kinu, bet ir kviečiami aktyviai dalyvauti vertinant matytus filmus. Lapkričio 8–14 d. skelbiamas konkursas – kino centre „Garsas“ žiūrovai galės balsuoti už labiausiai patikusį „Lietuviško kino dienų 2013“ filmą.

 

Lapkričio 14 d. 17:30 val. programos uždarymo renginyje daugiausia žiūrovų simpatijų surinkusio filmo kūrybinei grupei bus įteikiamas pagrindinis prizas, kurį šiemet įsteigė meninio stiklo studija „Glasremis“. 

 

„Lietuviško kino dienos 2013“ kino centre „Garsas“, Panevėžyje vyks lapkričio 8–14 dienomis, kino mėgėjus vilios kelios dešimtys aktualių ir svarbias problemas sprendžiančių pastaraisiais metais sukurtų lietuviškų filmų mums ir apie mus – lietuvius.

Komentarai