„Audiovizualinių menų industrijos inkubatoriuje“ - kūrybinių dirbtuvių šurmulys

AMII inf.
2014 lapkričio 22 d.

„Audiovizualinių menų industrijos inkubatorius“ (AMII) – tai erdvė, kurioje skleidžiasi jaunųjų Lietuvos kinematografininkų potencialas.  Šalia Vilniaus įsikūrusiame inkubatoriuje, kurio steigėjai  yra „Lietuvos muzikos ir teatro akademija“, „Vilniaus dailės akademija“ ir „Lietuvos kino studija“, šis ruduo yra  intensyvus darbymetis – ką tik pasibaigusias kino studentams ir jauniesiems menininkams skirtas „NordBaltic Incubator’14“ dirbtuves keičia kitos, pavadinimu „Mažieji kūriniai“.

 Viena svarbiausių AMII veiklų nuo inkubatoriaus įsteigimo 2013 m. - mokymų jauniems profesionalams inicijavimas ir organizavimas. Inkubatorius yra pilnai apsirūpinęs visa kino projektų filmavimams ir postprodukcijai reikalinga technika. Visą šią techninę bazę galėjo išbandyti spalio pabaigoje – lapkričio pradžioje vykusių tarptautinių dokumentinio kino dirbtuvių „NordBaltic Incubator’14“ dalyviai. Jauniesiems kino kūrėjams skirtas „NordBaltic Incubator“ organizuotas antrą kartą siekiant įgyti tęstinio projekto statusą.

Edukacinio projekto metu studentai ir jaunieji menininkai iš Lietuvos ir Latvijos kūrė istorijas apie Vilniaus miestą. Panaudodami modernią techninę bazę, taikydami netradicinius mokymo ir kūrybos metodus, aštuonios jaunųjų kūrėjų komandos sukūrė aštuonis dokumentinius ir eksperimentinius trumpametražius filmus apie Vilnių. Dirbtuvės buvo grįstos „teorija + praktika + individualus darbas komandoje“ principu, o tikslinė projekto grupė buvo aktyviai audiovizualinėje rinkoje veikiantys pažengę studentai ir jaunieji menininkai. Projekto metu dalyviai gilinosi į dokumentinio ir eksperimentinio kino gamybos aspektus, kuriuos jiems pristatė pripažinti kūrėjai  - režisieriai Arūnas Matelis, Audrius Stonys, Mantas Kvedaravičius ir Ričardas Matačius. Be šių dėstytojų pastabų, vyko ir susitikimai su jaunosios kartos dokumentinio kino kūrėjais, jų filmų peržiūros ir filmų analizės atviros diskusijos principu.

Po išklausytų paskaitų, vyko intensyvūs filmavimo ir postprodukcijos darbai. Edukacinio projekto organizatoriai įsitikinę, kad projektas ne tik skatina kūrybiškumą, bet ypač ugdo būsimų kinematografininkų discipliną – per dvi savaites nėra paprasta surasti dokumentiniam trumpametražiui filmui temą, išvystyti scenarijų, nufilmuoti, sumontuoti ir įgarsinti kino juostą. Dirbtuvės „NordBaltic Incubator’14“ buvo organizuojamos bendradarbiaujant su „Latvijos kultūros akademija“ ir paremtos „Lietuvos kultūros tarybos“. Projekto metu sukurti aštuoni dokumentiniai ir eksperimentiniai trumpametražiai filmai apie Vilnių: „Pending callout“ (rež. Tomas Gvozdas), „Roberta“ (rež. Dominykas Valiukas),  „Mariana goes to smoke“ (rež. Domas Petronis), „Insomnia“ (rež. Vygantas Backmackij), „Preserve“ (rež. Gatis Ungurs), „Einstein“ (rež. Arturs Hnikins), „Emergency room“ (rež. Elena Rožukaitė), „Don't come in“ (rež. Simona Ruočkutė). Daugiau informacijos  apie įvykdytą projektą galima rasti svetainėje www.nordbalticincubator.lt .

Pasibaigus „NordBaltic Incubator’14“, Lapkričio 13 dieną prasidėjo naujas AMII projektas - „Mažieji kūriniai“. Tai mokymų ciklas, skirtas jauniesiems menininkams ir profesionalams, kurie aktyviai veikia arba ketina veikti audiovizualinėje srityje. Projektą atidarė Gintaras Šeputis  - komunikacijos ekspertas, asociacijos KOMAA direktorius, paskaitos metu skyręs nemaža dėmesio reklamos tikslams, funkcijoms, gudrybėms apžvelgti, taip pat parodęs daug komerciškai sėkmingų, populiarių ir įsimintinų reklamų pavyzdžių. Paskaitos metu klausytojai galėjo įsitraukti į atvirą diskusiją, užduoti klausimus, dalintis įžvalgomis. Kitos paskaitos taip pat buvo informatyvios, išsamios ir dominančios.  Jų metu buvo gilinamasi į menininkų verslumo skatinimą, kultūrinio produkto pardavimo proceso analizę, teigiamą reklamos poveikį kultūros produktų komercializacijos procesui, meno ir verslo sintezę , produkto pakuotės įvaizdžio reikšmę produkto pardavimo sėkmei. Visi dėstytojai daug dėmesio skyrė reklamai, kaip pagrindiniam produkcijos populiarinimo įrankiui. Šias ir kitas temas pristatė patyrę šios srities atstovai, sėkmingai vykdantys veiklą rinkoje: Marius Zaveckas, Ričardas Matačius, Gerardas Linauskas, Andrius Grigorjevas ir Gabija Siurbytė. Šiuo metu pasibaigus teorinių paskaitų ciklui projekto dalyviai susiskirstę komandomis kuria mažos apimties kūrinį – reklamą, kuris galėtų populiarinti kūrybinį produktą. Idėjas techniškai įgyvendinti padeda AMII techninių specialistų komanda naudojantis visa AMI technine baze.

 „Audiovizualinių menų industrijos inkubatoriaus“ yra įsikūręs Vilniaus rajone, Senojo Minsko pl. 9. Pagrindinis AMII tikslas – sutelkus „Lietuvos muzikos ir teatro akademijos“ bei „Vilniaus dailės akademijos“ kūrybinį potencialią bei techninius materialinius „Lietuvos kino studijos“ išteklius sukurti modernią kino ir televizijos aukščiausios kvalifikacijos specialistų rengimo infrastruktūrą bei studijas baigusių jaunų profesionalų tobulinimosi galimybę. Daugiau informacijos – AMII svetainėje www.amiincubator.com .

Komentarai