„Scanorama Shortcut“ pradeda keliones po Lietuvos meno inkubatorius

"Scanoramos" inf.
2015 rugsėjo 8 d.

Tarptautinis kūrybinių dirbtuvių ciklas „Scanorama Shortcut“ pradeda kelionę po Lietuvos menų inkubatorius Anykščiuose, Telšiuose, Šilutėje ir Kintuose. Jauniesiems Lietuvos ir Islandijos kino kūrėjams skirtas projektas, siekiantis tobulinti jų profesinius ir socialinius įgūdžius, šiomis kelionėmis įgyvendins dar vieną projekto tikslą – mažinti kultūrinę atskirtį regionuose ir skatinti mažų miestelių kūrybinį potencialą.

Šią vasarą „Scanorama Shortcut“ kūrybinės dirbtuvės vyko dviem etapais: gegužės mėnesį projekto dalyviai žinių sėmėsi Islandijos miestuose Saudarkrokure ir Reikjavike, liepą – Nidoje. Per dvi intensyvias mokymų ir kūrybinių dirbtuvių savaites dešimt jaunųjų Lietuvos ir Islandijos kino kūrėjų, padedami autoritetingų ekspertų, tobulino bendravimo įgūdžius, gilinosi į rinkodaros ir psichologijos paslaptis, dalinosi tarptautine patirtimi sprendžiant kūrybinius iššūkius ir sėmėsi įkvėpimo ateities projektams.

Visi teoriniai projekto dalyvių užsiėmimai Islandijoje bei Nidoje buvo filmuojami ir tapo vaizdo seminarų ciklu, kuris bus pristatytas Lietuvos meno inkubatoriuose. Į susitikimus su Lietuvos regionų bendruomenėmis vyks ne tik projekto organizatoriai, bet ir seminarus vedę dėstytojai bei dalyviai iš Lietuvos. Jie inkubatoriuose dalinsis patirtimi ir įspūdžiais iš dirbtuvių, rodys filmuotą medžiagą, kuri gali tapti įkvėpimo šaltiniu ne vienam jaunajam menininkui.

Pirmoji „Scanorama Shortcut“ kelionė įvyks jau rugsėjo 11 d. Tądien projektas drauge su projekto dėstytoju, reklamos agentūros „Milk“ kūrybos vadovu ir reklamos mokyklos „The Atomic Garden Vilnius“ kūrybos kurso vadovu Rimantu Stanevičiumi lankysis Vydūno kultūros centre Kintuose. Tą pačią dieną, projekto dalyviai ir kino režisierė Julija Zubavičienė taip pat vyks ir į Šilutės rajone esančius senelių namus „Senjorų eldoradas“. 

Rugsėjo 26 d. „Scanorama Shortcut“ ir skaitmeninės reklamos specialistė Aurelija Petrauskytė aplankys Anykščių menų inkubatorių, o spalio 9 d. projektas su asmeninio efektyvumo ir komunikacijos ekspertu, ISM vadybos ir ekonomikos universiteto dėstytoju Džiugu Dvarioniu keliaus į Telšių menų inkubatorių.

Projektas remiamas pagal Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinius mechanizmus. Daugiau informacijos apie „Scanorama Shortcut“ galima rasti tinklalapyje shortcut.scanorama.lt. 

Komentarai