„Siena: tarp Rytų ir Vakarų” premjeroje – Prezidentė ir kiti garbingi svečiai

Rengėjų inf.
2017 rugsėjo 9 d.

Ketvirtadienio vakarą „Forum Cinemas Vingis“ sulaukė neeilinių svečių. Dalyvaujant LR Prezidentei Daliai Grybauskaitei, įvairių šalių ambasadoriams, Lietuvos kariuomenės atstovams bei kitiems garbingiems svečiams, Lietuvos auditorijai išankstinės premjeros metu pristatytas tarptautinę auditoriją sužavėjęs lietuvių režisierės Neringos Medutytės dokumentinis filmas apie pirmuosius šauktinius „Siena: tarp Rytų ir Vakarų“.

Išankstinėje filmo premjeroje dalyvavo prof. Vytautas Landsbergis, Lietuvos kariuomenės atstovai,  Užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius, užsienio šalių ambasadoriai. Taip pat verslininkas Vladas Lašas, lenktynininkas Benediktas Vanagas, Nijolė Narmontaitė ir Paulius Kovas, laidų vedėjas ir rašytojas Martynas Starkus, operos dainininkė Ieva Prudnikovaitė ir dirigentas Modestas Pitrėnas ir kiti.Kviestiniams svečiams ir bilietus įsigijusiems kinomanams ketvirtadienį pristatyto filmo režisierė N. Medutytė džiaugėsi, kad jos kūrinys sulaukė ir tautiečių dėmesio. Nors, anot jos, filmas „Siena: tarp Rytų ir Vakarų“ buvo kurtas visų pirma užsienio auditorijai, jo svarba ir tema savo šalį mylintiems lietuviams turėtų būti ypatingai suprantama.

„Filmą visų pirma kūrėme užsienio auditorijai, kuri mažai žino apie realią Rusijos grėsmę Lietuvai ir nėra susipažinusi su mūsų istorija. Todėl kartu su komanda siekėme pateikti visa tai tarptautine kino kalba. Tam pasitelkėme asmenines pirmųjų savanorių istorijas. Tikiu, kad toks pasakojimo būdas, suintrigavęs tarptautinę auditoriją, nepaliks abejingų ir Lietuvos žiūrovų“, – sako N. Medutytė.

Tarptautinė lietuvių ir britų filmo kūrybinė komanda medžiagą rinko Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione Klaipėdoje, kuriame praleido devynis mėnesius. Jų metu betarpiškai fiksuotos pirmųjų šauktinių savanorių – Stasio Vasiliausko ir Airono Babkausko – patirtys.

Juosta pirmą kartą vasario 15 d. buvo parodyta daugiau nei 200 mln. žiūrovų auditoriją turinčios televizijos „Al Jazeera“ eteryje ir sulaukė itin palankių vertinimų.

Teigiamai apie ką tik matytą filmą atsiliepė ir rašytojas, laidų vedėjas Martynas Starkus. Jo teigimu, šis filmas perduoda vertingą žinią tiek užsienio, tiek Lietuvos žiūrovui.  

„Visose šalyse kariuomenės formavimas vyksta tuo pačiu principu – jaunas žmogus atskiriamas nuo šeimos. Tačiau vienas dalykas, kai tai vyksta geopolitiškai ramioje pasaulio vietoje, o kitas – kai kariai žino, kad jau rytoj gali susidurti su realia grėsme. Manau, filmas labai svarbus visiems būsimiems šauktiniams Lietuvoje, nes jie gali pamatyti, kad kariuomenėje vyrauja draugiška ir broliška atmosfera, ir kad tai, ką jie daro, yra labai svarbu. O mums, civiliams, šis filmas suteikia saugumo ir užtikrintumo jausmą“, – sakė M. Starkus. 

Nuo penktadienio filmą „Siena: tarp Rytų ir Vakarų“ šalies gyventojai gali pamatyti visoje Lietuvoje: „Forum Cinemas“ kino teatruose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje), „Multikino“ (Vilniuje), „Pasakoje“ (Vilniuje), „Romuvoje“ (Kaune), „Minijoje“ (Gargžduose), „Kultūros Fabrike“ (Klaipėdoje), „Atlantis Cinema“ (Šiauliuose), „Dainavoje“ (Alytuje) ir „Spindulyje“ (Marijampolėje).

 

Nuotraukoje - Prezidentė Dalia Grybauskaitė, režisierė Neringa Medutytė, filmo herojai Stasys Vasiliauskas ir Aironas Babkauskas. 

Komentarai