Vakar Panevėžyje atidarytas EDOX filmų festivalis (visi seansai nemokami)

"Garso" inf.
2017 spalio 6 d.

Spalio 5-8 dienomis kino centre „Garsas“ maloni staigmena dokumentinių filmų gerbėjams – EDOX filmų festivalis. Gero kino renginys nuo 2009 metų tradiciškai vyksta Anykščių koplyčioje, tačiau šiemet jis atvyksta ir į Panevėžį.  Panevėžiečiai filmais mėgausis savo mieste ir tai darys visiškai nemokamai. Keturias dienas vyksiančios filmų peržiūros skirtos tiems, kurie mėgsta „arthauzinį“, šiuolaikinį dokumentinį kiną. Žiūrovų lauks prestižiškiausius kino apdovanojimus gavę filmai ir susitikimai su režisieriais.

Spalio 5 d. 18 val. renginio organizatoriai festivalį atidarė su ryškiu, atviru ir šokiruojančiu pasakojimu „Pasaulio pakrašty“ (rež. Claus Drexel, Prancūzija), pelniusiu apdovanojimą Salonikuose ir 2 nominacijas Prix Louis Delluc bei Hamburgo filmų festivaliuose. Ši dokumentika atskleis neromantizuotą, labiausiai pažeidžiamų Paryžiaus gyventojų kasdienybę. Didžiulio žiūrovų dėmesio vertas trijų Sidabrinių gervių laimėtojas – Audriaus Stonio filmas „Moteris ir ledynas“ žiūrovus kvies spalio 6 d. 17:30 val., savo kūrinio pristatyti atvyks pats režisierius. A. Stonys vizualiai papasakos apie neįtikėtiną mokslininkės atsidavimą kruopščiam darbui, parodys užfiksuotus didingus gamtos vaizdus Tian Šanio kalnuose. Tą pačią dieną 20 val. bus rodomas įkvepiantis ir skatinantis patikėti žmogiškumu kūrinys „Mažieji barangakmeniai“ (rež. Xavier de Lauzanne, Prancūzija).

Festivaliui įpusėjus, šeštadienį, laukia net trys vieni už kitus stipresni filmai. 14 val. vokiečių filmas „Tarp suolų“ (rež. Jacob Schmidt) atskleis jaunųjų pedagogų konkurenciją su vyresniais kolegomis ir darbo iššūkius, būdingus ir Lietuvos mokytojams. 16 val. menininkas Romas Zabarauskas pristatys režisieriaus Jochen Hicko filmą „Mano nuostabusis Vakarų Berlynas“, vaizduojantį seksualinių mažumų gyvenimo periodą nuo Berlyno sienos griūties iki šių dienų. Dieną užbaigs 18 val. Sidabrinės gervės nominantas, režisierės Albinos Griniūtės filmas „Ateljė. Rojaus drabužiai“, besigilinantis į Suomijos salyno gyventojų būtį, kitokį gyvenimo ritmą ir pasaulio matymą.

Spalio 8 d. 16 val paskutinę festivalio dieną vainikuos muzikali dokumentika apie garsiausią Latvijos muzikos grupę – „Brainstorm: tarp dviejų krantų“, aktyviai dalyvavusią savo šalies politikoje. Tai filmas apie muziką, laisvę, vienybės troškimą ir keturių muzikantų tikrą draugystę.

Pirmą spalio svaitę užbaigsiantis filmų festivalis gali didžiuotis kokybiška ir prasminga filmų programa. Kasmet vykstantis EDOX dokumentinių filmų festivalis supažindina su geriausiais kino kūrimo meistrais ir jų darbais, ne išimtis ir šie metai – paruošti ypatingi filmai ir jų pristatymai. Visi festivalio seansai nemokami, vietų skaičius ribotas.

Daugiau informacijos: www.garsas.lt 

Komentarai