Europos šalių kino festivaliai: bendromis jėgomis kursime atsvarą komerciniam spaudimui

"Scanoramos" inf.
2018 liepos 23 d.

Europos filmų festivalyje „European Film Festival Palic“, praėjusią savaitę vykusiame Serbijoje, įvyko antrasis Europos festivalių tinklo „Moving Images – Open Borders“ (liet. „Judantys vaizdai – be sienų“) narių susitikimas. „Scanorama“ kartu su dar šešiais Europos kino festivaliais aptarė priemones, kurios paskatins platesnę Europinio kino sklaidą ir padės pritraukti daugiau žiūrovų į festivalius.

„Situacija kino industrijoje diktuoja neišvengiamą poreikį vienyti jėgas, todėl „Scanorama“ kartu su tinklo partneriais stiprins bendradarbiavimą, kad padidintų Europinio kino prieinamumą ir atvertų jauniems talentams platesnes galimybes“, – sako „Scanoramos“ įkūrėja ir meno vadovė Gražina Arlickaitė. 

Tarp svarbiausių tinklo tikslų – naujų Europos kino balsų ir talentų mentorystė, atverianti duris į tarptautinius kino industrijos vandenis. Be kino sklaidos ir jaunųjų kūrėjų palaikymo, daug dėmesio bus skiriama žiūrovams – ruošiamasi bendroms edukacinėms programoms, kurios galėtų paskatinti jaunus žiūrovus domėtis Europiniu kinu.

„Europoje kasmet sukuriama apie 1200 filmų. Turint omeny didėjantį komercinį spaudimą, toks skaičius niekaip negalėtų patekti į kino teatrus, todėl festivalių vaidmuo yra labai svarbus. Sieksime sukurti atsvarą ne tik kino, bet ir kino festivalių komercialėjimui, skatinsime žiūrovus domėtis, suprasti ir pamilti Europinį kiną“, – priduria G. Arlickaitė. 

Festivalyje lankosi ir garsus aktorius Brianas Koks (Brian Cox), sukūręs pagrindinį vaidmenį Džonatano Teplitskio (Jonathan Teplitzky) filme „Čerčilis“ (Churchill, 2017). Savo spaudos konferencijoje jis taip pat pabrėžė Europos kino festivalių vertę. „Tokie ir panašūs festivaliai kaip šis yra labai svarbūs. Esu tikras, kad jų vertė kovoje su kino apatija ir toliau reikšmingai augs. Šiuo metu mes vis dar esame vienaip ar kitaip priklausomi nuo dolerio, tačiau Europos valiuta kyla“, – pozityviai kalbėjo B. Koks.

„Moving Images – Open Borders“ nariai: Europos šalių kino forumas „Scanorama“, Linco kino festivalis „Kertant Europą“ (Austrija), Paličiaus Europos kino festivalis (Serbija), Lečės Europos kino festivalis (Italija), Cottbus'o Europos kino festivalis (Vokietija), Les Arcs Europos kino festivalis (Prancūzija) ir Sevilijos Europos kino festivalis (Ispanija). 

Komentarai