Filme „Tarp pilkų debesų“ pagrindinį vaidmenį sukūrusi Bel Powley: „visas filmas buvo vienas didelis iššūkis“

Rengėjų inf.
2018 rugpjūčio 6 d.

Spalio 12 d. Lietuvos kino teatruose pasirodys ilgai lauktas filmas Rūtos Šepetys romano Tarp pilkų debesų“ motyvais. Pagrindinį į Sibirą ištremtos merginos Linos vaidmenį sukūrusi britų aktorė Bel Powley prisimena: visas filmas buvo vienas didelis iššūkis.

1941 m. birželio 14 d. prasidėję masiniai Lietuvos gyventojų trėmimai į Sibirą paliečia ir filmo herojės Linos Vilkaitės šeimą. Ji kartu su mama ir broliu atskiriami nuo tėčio ir sugrūdami į gyvulinį vagoną, vežantį į nežinią. Siaubingose ir atšiauriose Sibiro sąlygose Lina patiria netektis ir skaudžius išgyvenimus, tačiau šalia visada rusena ir viltis išgyventi, troškimas išlikti.

Liną įkūnijanti britų aktorė Bel Powley pasakoja: Kai esi kiekvienoje scenoje, viskas aplink išsilieja. Atrodo, kad tavo įsodino į traukinį ir išleido po dviejų mėnesių. Bene kiekviena filmavimo diena buvo psichologiškai, fiziškai ir emociškai labai sudėtinga.

Aktorė, Kanų kino festivalyje įvertinta kylančios žvaigždės apdovanojimu, ir galinti pasigirti vaidmeniu su Oskaro laureatu Matthew McConaughey filme White Boy Rick, Lietuvoje kurtą Tarp pilkų debesų“ prisimins ilgai.

Kai pirmą kartą perskaičiau scenarijų, mane labiausiai sudomino du jo aspektai. Pirmiausia, istorijos laikotarpis, apie kurį aš nieko nežinojau. Pamaniau, jog ir Amerikos bei Didžiosios Britanijos auditorija apie tai žino mažai. Antra, filme karas vaizduojamas moters akimis. Labai dažnai filmuose apie Holokaustą, Staliną ar Antrąjį pasaulinį karą įvykiai yra pateikiami per vyro prizę. Man visada įdomu tai, kas griauna nusistovėjusius filmo standartus, pasakoja aktorė Bel Powley.

Kaip Bel Powley sekėsi kurti lietuvės Linos vaidmenį? Kokia yra Lina? Kas pareikalavo daugiausia jėgų? Interviu su Bel Powley reportaže iš Tarp pilkų debesų“ užkulisių.

Video: https://youtu.be/fVC6AbVZkq8

Tarp pilkų debesų“ kūrė tarptautinė Lietuvos, JAV ir D. Britanijos prodiuserių komanda. Filme vaidina užsienio ir lietuvių aktoriai: Lisa Loven Kongsli (Force Majeure, Nuostabioji moteris), Sophie Cookson ( Kingsman), iš  Vikingų“ serialo pažįstamas Peter Franzén, geriausiu JAV serialu Auksiniuose gaubliuose pripažinto Mr.Robot aktorius Martin Wallström, Aistė Diržiūtė, Gabija Jaraminaitė, Darius Meškauskas, Ramūnas Cicėnas ir kiti.

Komentarai