Kijeve įvyko pirmosios lietuviško kino dienos

LKC inf.
2019 balandžio 15 d.

Balandžio 11-14 d. Kijeve, Ukrainoje vyko lietuviško kino dienos, buvo parodyti dvylika lietuviškų šiuolaikinių, kino klasikos ir animacinių filmų. Filmai buvo rodomi nemokamai kino teatruose „Lyra“ ir „Dnepro“.

Atidarymo vakarą ketvirtadienį sveikinimo kalbą tarė Lietuvos Respublikos ambasadorius Ukrainoje Marius Janukonis, Kijevo savivaldybės administracijos kultūros departamento atstovė Diana Popova, Lietuvos Ambasados Ukrainoje kultūros atašė Ina Kniūrienė, Lietuvos kino centro atstovė Simona Gaidytė, nacionalinių ir tarptautinių projektų koordinatorė Lena Babij iš „Kiev Kino Film“.

Renginyje dalyvavęs Lietuvos Respublikos ambasadorius Ukrainoje Marius Janukonis džiaugėsi, kad programą atidarė Manto Kvedaravičiaus filmas „Mariupolis“, bendram projektui suvienijęs lietuvių ir ukrainiečių kino kompanijas. „Ukraina jau penktus metus kariauja ir kartais pasaulis apie tai pamiršta, o to pamiršti nereikėtų. Prasidėjus kariniam konfliktui, Lietuva buvo pirmoji šalis pasiūliusi Ukrainai pagalbą, o „Mariupolis“ buvo vienas pirmųjų užsienio filmų, pasakojantis apie konfliktą Ukrainos rytuose,“ – teigė ambasadorius M. Janukonis.

Filmą susirinkusiems pristatė ir filmo prodiuserė Anna Palenchuk bei operatorius Viacheslav Tsvetkov.

Lietuviško kino dienose Kijeve taip pat dalyvo ir susitikti su žiūrovais atvyko aktorius Andrius Bialobžeskis, atlikęs vaidmenį Eglės Vertelytės filme „Stebuklas“, programoje rodomas kino klasikos legendas pristatė Sonata Žalneravičiūtė. Be M. Kvedaravičiaus „Mariupolio“ lietuviško kino dienų programoje Kijeve parodyti dar du šiuolaikiniai ilgametražiai lietuviški filmai: režisierės Eglės Vertelytės tragikomedija „Stebuklas“, pasakojanti apie 1992-uosius metus, kai sugriuvus sovietų sistemai, visuomenė buvo priversta prisitaikyti prie naujos, nepažįstamos ir laukinės kapitalistinės realybės bei Mindaugo Survilos „Sengirė“, nukelianti į kvapą gniaužiančias lietuviškas giras.

Kijevo žiūrovai galėjo susipažinti ir su Lietuvos kino klasika – buvo parodyti filmai „Velnio nuotaka“ (rež. A. Žebriūnas) ir „Jausmai“ (rež. A. Dausa, A. Grikevičius). Šie kino darbai žiūrovams buvo demonstruojami skaitmeniniame formate su restauruotu vaizdu ir garsu.

Kino teatre „Dnepro“ žiūrovų laukė pažintis su lietuviška animacija – jų dėmesiui pristatyta ryškiausių pastarųjų metų trumpametražių programa: „Kaukai“ (rež. G. Šiaulys), „Virsmas“ (rež. N. Jurevicius), „Pono nakties laisvadienis“ (rež. I. Meilūnas), „Oo!” (rež. M. Valkevičius), „Miškas“ (rež. I. Meilūnas), „Ne ožkoje laimė“ (rež. I. Bereznickas) ir „Paskutinė stotelė – Mėnulis“ (rež. B. Sodeikaitė).

Visų lietuviškų filmų seansai Kijevo kino teatruose „Lyra“ ir „Dnepro“ buvo nemokami ir atviri visuomenei.

Lietuviško kino dienas Kijeve surengė Lietuvos kino centras, Lietuvos Ambasada Ukrainoje ir Kijevo kino teatras „Lyra“.

Komentarai