Naujausias Algimanto Puipos filmas “Kita tylos pusė” Skandinavijos kino festivalyje apdovanotas dviem prizais

Rengėjų inf.
2019 rugpjūčio 10 d.

Savo naujausio vaidybinio filmo “Kita tylos pusė” tarptautinę sėkmę kino režisierius Algimantas Puipa vakar šventė Helsinkyje. 4-ajame tarptautiniame Skandinavijos kino festivalyje filmas pelnė du pagrindinius apdovanojimus – tarptautinė žiuri jį pripažino geriausiu ilgametražio vaidybinio filmo kategorijoje, o pagrindinio vaidmens atlikėjas aktorius Juozas Budraitis pelnė prizą už geriausią vyro vaidmenį. 

Skandinavijos kino festivalis yra vienas didžiausių Suomijoje tarptautinių kino forumų. Festivalio filmai nugalėtojai tarptautinės žiuri yra renkami iš anksto. Vėliau jie, kartu su pretendentais į apdovanojimus, rodomi programose. 

A.Puipos filmo “Kita tylos pusė” seansas įvyks rugpjūčio 12 dieną, pirmadienį. Filmą festivalio publikai režisierius pristatys kartu su nuolatiniu bendradarbiu, montažo režisieriumi Ričardu Matačiumi. Festivalis vyks rugpjūčio10-14 dienomis.  

“Visada didžiuodavausi, kai pažiūrėję mano naują filmą, kolegos sakydavo: „Tavo filmuose yra kažkas skandinaviško..." Tad naujojo darbo įvertinimas Helsinkio Šiaurės šalių festivalyje man yra labai svarbus,” – sako A. Puipa. 
Filmas "Kita tylos pusė" sukurtas pagal švedų rašytojo  Torgny Lindgreno romaną "Kamanių medus". Režisierius sako, kad tai - šiaurietiška saga Kaino ir Abelio tema. “Ir man, ir aktoriams ji suteikė puikios medžiagos mūsų kūrybiniams ieškojimams”, - teigia romano ekranizacijos idėją ne vienerius metus puoselėjęs režisierius. 

1995 metais išleistas ir garbinga Augusto premija apdovanotas romanas „Kamanių medus“ - lakoniškas, rūstus ir intriguojantis pasakojimas apie du brolius Einarą ir Kasparą. Jų sodybos stovi viename kaime, prie to paties ežero, prie to paties miško. Jų tarpusavio neapykanta tokia stipri, jog, bijodami vienas kitam nusileisti, jie negali numirti. 

Filmo scenarijuje, kurį parašė Jonas Cornellis, yra dar vienas svarbus personažas – moteris, hagiografinių knygų rašytoja, į kaimą ji užklysta skaitydama paskaitas apie šventojo Kristoferio gyvenimą. Vienas iš paskaitos klausytojų - Einaras pasiūlo jai nakvynę. Iš pradžių ketinusi tik apsistoti nakčiai, moteris pasilieka pas Einarą kur kas ilgiau. Pamažu ji įsipina į keistą dviejų besivaidijančių brolių gyvenimą.

Filmo kūrybinėje grupėje dirbo pripažinti Lietuvos kino meistrai - operatorius Algimantas Mikutėnas, dailininkas Galius Kličius. Pagrindinius vaidmenis suvaidino aktoriai Juozas Budraitis, Povilas Stankus, Viktorija Kuodytė. Filmo prodiuserė – Uljana Kim (“Uljanos Kim studija”).

“Kita tylos pusė” yra 21-asis ilgametražis vaidybinis Algimanto Puipos filmas. Tarp daugelio žiūrovų mėgstamų režisieriaus kūrinių – filmai, tapę nacionalinės kino klasikos fondu, ar sukurti iki tol lietuviškame kine nenagrinėtomis istorijos ar visuomenės gyvenimo temomis; daug režisieriaus filmų yra sėkmingos nacionalinės literatūros ekranizacijos (“Moteris ir keturi jos vyrai”, “Amžinoji šviesa”, “Žuvies diena”, “Bilietas į Tadž Machalą”, “Dievų miškas”, “Elzė iš Gilijos”, “Nuodėmės užkalbėjimas”, “Miegančių drugelių tvirtovė” etc.).

Filmo “Kita tylos pusė” gamybą parėmė Lietuvos kino centras, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.

Lietuvos kino teatruose filmas bus rodomas nuo spalio 4 dienos.

Komentarai