Svarbus įvertinimas filmui „Laiko tiltai“ – pelnė Baltijos asamblėjos apdovanojimą

Rengėjų inf.
2020 lapkričio 6 d.

Vakar Estijos parlamente vykusių Baltijos asamblėjos apdovanojimų metu meno premiją pelnė režisierių Audriaus Stonio ir Kristīne Briede dokumentinė kino esė „Laiko tiltai“. Komisijos nariai filmą įvertino už sėkmingą trijų Baltijos šalių bendradarbiavimą. Juosta pasakoja apie Lietuvos, Latvijos ir Estijos poetinės dokumentikos kino meistrus. 

Apdovanojimo atsiimti atvyko filmo prodiuseris estas Riho Västrik. Komisijai ir susirinkusiems jis dėkojo už pripažinimą ir džiaugėsi galėjęs prisidėti prie kūrybinio proceso. 

„Šis filmas yra nusilenkimas mūsų kino pirmtakams ir kartu įrodymas, kad net istoriškai sunkiu etapu egzistavo žmogiškumas. Filmo kūrimas mums buvo nuotykis ir kelionė į gilesnį klasikų pažinimą. Manau, režisieriams pavyko suprasti ir atskleisti herojus aukštesniu, kognityviniu lygiu“, – sakė R. Västrik. 

Baltijos asamblėjos komisija teikdama premiją argumentavo, kad dokumentinis filmas „Laiko tiltai“ yra geriausias glaudaus ir nepaprastai vaisingo trijų Baltijos šalių bendradarbiavimo pavyzdys. 

Šį išskirtinumą liudija ypatinga kūrybinė bendrystė, kuri suvienijo žinomą lietuvių režisierių Audrių Stonį ir latvių dokumentinio kino kūrėją Kristīne Briede, o taip pat keturių prodiuserių grupę: lietuvius Algimantę Matelienę ir Arūną Matelį („Studio Nominum“), latvį Uldį Cekulį ir estą Riho Vastrik. 

 

Prie filmo scenarijaus kartu su K. Briede ir A. Stoniu dirbo Ramunė Rakauskaitė, A. Matelis bei R. Vastrik, o filmo operatoriais tapo Audrius Kemežys, Valdis Celmins, Joosep Matjus, Janis Šenbergs ir Laisvūnas Karvelis. 

 

„Laiko tiltų“ premjera įvyko 2018 m. tarptautiniame Karlovy Varų kino festivalyje. Juosta buvo apdovanota Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos premija, o Šanchajaus tarptautiniame kino festivalyje pelnė Auksinę taurę. Taip pat filmas buvo paskelbtas Lietuvos pretendentu į „Oskarų“ apdovanojimus. 

 

„Studio Nominum“ – viena pirmųjų nepriklausomų kino studijų Lietuvoje, kurianti aukštos meninės vertės dokumentinius filmus. Kompanijos juostos, tarp kurių – „Laiko tiltai“, „Prieš parskrendant į žemę“, „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ ir kt., dažnai susilaukia įvertinimų tarptautiniu mastu. 

 

Baltijos asamblėja – kasmet ryškiausius Baltijos šalių pasiekimus literatūros, meno ir mokslo srityse įvertinanti tarptautinė organizacija. Pagrindinis apdovanojimų tikslas yra remti šių sričių plėtrą Baltijos šalyse ir susipažinti su kaimyninių šalių pasiekimais. 

Komentarai