Rytoj - premjera: menininkas Benas Šarka dokumentiniame Mykolo Vildžiūno filme „Šarka 2“

Studijos „Just a moment“ inf.
2010 vasario 17 d.

Vasario 18 dieną, ketvirtadienį,  19 valandą kino centre „Skalvija” (A. Goštauto g. 2/15) įvyks Mykolo Vildžiūno dokumentinio filmo „Šarka2” premjera. Filmą pristatys kūrybinė grupė ir vos kelias dienas kino centro kavines sienas puošianti fotografo Gedmanto Kropio paroda iš Beno Šarkos gyvenimo ir kūrybos aikštelės. 

 

Benas Šarka - avangardistas, kūrėjas, žmogus, paukštis, vienas įdomesnių netradicinių Lietuvos menininkų ir mąstytojų. Jo performansai paremti pirmapradžiais gamtos ir žmogaus dialogais, susivienijimo ir sugrįžimo simboliais. Spektakliai teatre – priešingai pasirodymams gatvėje - grindžiami savita dramaturgija ir griežta  tradicine teatro forma.

 

„Beno gyvenime sunkiai apčiuopsi kasdienės buities ritualus ar suklusi ties ilgu filosofiniu monologu. Jam priimtina tik viena bendravimo forma – kūryba. Tik per jos pažinimą pažįsti Beną. Tik per pasakojimą apie ją gimsta šio menininko portretas.  Tačiau Benas Šarka nevadina savęs menininku, o paklaustas, kas jis - tiesiog atsako cituodamas Šekspyrą - „Ir kas gi aš esu ? Mirtingas mišinys vandens ir molio“,  - apie darbą su filmo herojumi pasakoja dokumentiniame kine debiutuojantis režisierius Mykolas Vildžiūnas, Lietuvos kultūros erdvėje pažįstamas kaip daugelio pilno metro filmų antrasis režisierius, uždarų bei viešų renginių režisierius ir prodiuseris.

 

Dokumentiniame filme „Šarka 2“ - paskutinė Beno Šarkos paroda. Joje - išmesti jūros daiktai, virtę „Paukščiais, kurie lesa jums akis“. Filmo peržiūros erdvėje – „Skalvijos“ kino centro kavinėje – vasario 16 – 18 dienomis žiūrovų laukia ir viena trumpiausiai eksponuojamų Gedmanto Kropio fotografijos parodų, kurioje – gražios ir įžūlios Beno Šarkos gyvenimo ir kūrybos akimirkos.

 

Studijoje „Just a  moment“ sukurtas filmas „Šarka 2“ bus pakartotinai parodytas vasario 19 d. 18 val. ir 20 dieną 18.20 val.

Komentarai