Pirma premjera lietuviškoje „Kino pavasario“ programoje: „Šarūnas Bartas, vienas lauke – karys“

lfc.lt, "Era film" inf.
2010 kovo 19 d.

Šiandien festivalio „Kino pavasaris“ lietuviškoje programoje - filmo „Šarūnas Bartas, vienas lauke – karys“ premjera. Kūrybinė grupė filmą pristatys kino teatre „Forum Cinemas“ 3 salėje, 18 val. 30 min.

 

Taip pat filmas bus rodomas „Skalvijos“ kino teatre kovo 25 d. 18 val. 45 min.  

 

Šio dokumentinio filmo režisierius Guillaume‘as Coudray studijavo politikos mokslus Paryžiuje,  dirbo politinės sociologijos srityje. Į Vilnių jis atvyko prieš 10 metų - dirbti su lietuvių režisieriumi Šarūnu Bartu ir suprasti, kaip sukuriami tokie išskirtiniai filmai. Pasak režisieriaus, Š, Barto filmai pasižymi tik šiam režisieriui būdinga vizualia kontempliacija ir filme ištirpstančiu pasakojimu. „Aš gyvenau Š. Barto studijoje, kuri yra įsikūrusi mediniame name viduryje miško. Po truputį įsitraukiau į kūrybinį procesą, apie kurį sunku papasakoti. Jaučiau, kad man kažko trūko. Todėl, norėdamas sujungti viską į visumą, turėjau vėl ten sugrįžti, sukurti filmą“, - sako G. Coudray, stebėjęs Š. Bartą ir kūrybinio proceso metu, ir kasdienybėje.

 

Šis filmas – tai režisūrinis debiutas. G. Coudray prodiusuoja dokumentinius filmus kompanijoje „Leitmotiv Production“ (Limožas, Prancūzija).

 

Filmo operatorius Audrius Kemežys.

 

Filmas „Šarūnas Bartas, vienas lauke – karys“ sukurtas studijoje „Era film“ (Lietuva) ir„Leitmotiv Production“, bendradarbiaujant LRT ir studijai „Kinema“. Jo prodiuseriai Rasa Miškinytė,  Guillaume Coudray ir Jerome Amimer.

 

Filmo trukmė 55 min.

Komentarai