„Balkonas“ jubiliejiniame tarptautiniame „goEast“ festivalyje pristatytas kartu su garsaus vaikų filmų festivalio „Lucas“ programa

"Monoklio" inf.
2010 balandžio 30 d.

Filmai iš Gruzijos, Vengrijos, Izraelio ir Rusijos šventė pergalę Vidurio ir Rytų Europos 10-ame  goEast filmų festivalyje Wiesbadene. "Šiuolaikiniai mūsų Rytų Europos draugų ir kaimynų filmai nėra egzotiški pašaliečiai kino srityje. Filmai rodomi „goEast“ festivalyje liudija daugialypį ir estetiškai ambicingą kiną. Galime tikėtis daug iš ateities!"- uždarymo ceremonijoje kalbėjo festivalio direktorė Nadja Rademacher.

 

Festivalio specialioje programoje „School Film Days“, kartu su Vokietijos „Lucas“ filmų vaikams ir jaunimui festivaliu, buvo pristatytas lietuviškas filmas „Balkonas“ (režisierė Giedrė Beinoriūtė). Festivalio „GoEast“ programa „School Film Days“ skirta Wiesbadeno ir aplinkinių miestų moksleiviams įsijausti į festivalio atmosferą. Neatsitiktinai tęsiasi „Lucas“ festivalio vaikams ir jaunimui bendradarbiavimas su filmu „Balkonas“. Minėtame festivalyje pernai įvyko „Balkono“ tarptautinė premjera. GoEast festivalyje filmą pristatė ir su žiūrovais bendravo filmo prodiuserė Jurga Gluskinienė. Pilnoje žiūrovų salėje po filmo peržiūros netrūko klausimų, nusistebėjimų atkurtu filmo laikmečiu, subtiliai perteikta vaikų pirmosios meilės ar tėvų skyrybų tema.

 

 

Komentarai