Kanai, San Sebastijanas, Belgradas: Manto Kvedaravičiaus filmas „Barzakh“ tęsia kelionę po Europos kino festivalius

Meed Films ir Extimacy Films inf.
2011 gegužės 19 d.

Dviem „Sidabrinėm gervėm“ – už metų geriausią dokumentinį filmą ir metų geriausią režisierių – nominuotas filmas „Barzakh“ toliau garsina Lietuvos vardą prestižiškiausiuose Europos dokumentikos festivaliuose. Po sėkmingo pasirodymo „Kino pavasaryje“, kur „Barzakh“ buvo išrinktas geriausiu lietuvišku debiutu, filmas dalyvavo Nyone (Šveicarija) vykusiame dokumentinių filmų festivalyje „Visions du Réel“. Tai vienas iš trijų rimčiausių dokumentikos festivalių Europoje (šalia Leipcigo ir Amsterdamo). „Barzakh“ čia buvo įtrauktas į „Etat D‘esprit, Best of the World Production“ programą, kurioje rodomi geriausi Kanų, Berlyno ir Venecijos festivalių filmai.

 

Filmas ypač sėkmingai pasirodė viename iš svarbiausių Balkanų regiono dokumentinių filmų festivalių „BelDocs“ (Belgradas, Serbija), kuriame laimėjo pagrindinį „Tarptautinės programos“ prizą. Festivalio žiuri išplatintame pranešime spaudai apie įteiktus apdovanojimus rašoma: „Žiuri vienbalsiai išrinko filmą „Barzakh“, išdrįsusį sukurti naują kino kalbą, kuri išlieka neatskiriama nuo kosmariškos filmo herojų realybes... Šis filmas - tai brandus liudijimas apie žmogiškosios dvasios striprybę“.

 

Po „Barzakh“ peržiūrų San Sebastijano žmogaus teisių festivalyje (Ispanija), filmui buvo skirti pagrindiniai kultūros apžvalgos puslapiai Ispanijos dienraščiuose. Apžvalgininkai pabrėžė filmo grynumą ir poetinį svorį. „Barzakh“ taip pat dalyvavo viename iš pagrindinių dokumentikos festivalių Rytų Europoje „Planete Doc Review“ (Varšuva, Lenkija) ir buvo rodomas šiuo metu Kanuose vykstančios tarptautinės kino mugės „Le Marché du Film“ metu.

 

Gegužės 20-31 dienomis sostinės kino teatruose „Skalvija“ ir „Pasaka“ rengiami specialūs filmo seansai, skirti tarptautinės žmogaus teisių gynimo organizacijos „Amnesty International“ 50-sioms įkūrimo metinėms paminėti. Priminsime, kad šiais metais vykusiame Berlyno kino festivalyje „Barzakh“ buvo apdovanotas „Amnesty International“ prizu. 

 

Gegužės 24 d., antradienį, 19 val. „Skalvijoje“ įvyks susitikimas su filmo režisieriumi. Kituose Lietuvos miestuose filmą planuojama rodyti spalio-lapkričio mėnesiais.

 

Nuotraukose - režisierius Mantas Kvedaravičius (dešinėje) pristato "Barzakh" Belgrado festivalio žiūrovams; filmo kadras.

Komentarai