Prezidentė D.Grybauskaitė: "Tadas Blinda. Pradžia" kūrėjai Lietuvą matė mylinčiomis akimis (nuotraukos)

Rengėjų inf.
2011 spalio 3 d.

Rugsėjo 23 dieną mūsų šalies kino teatrus pagaliau pasiekusį filmą "Tadas Blinda. Pradžia" jau spėjo pamatyti daugiau kaip 100 tūkstančių žiūrovų. Jų dėka juosta tapo žiūrimiausiu šių metų filmu ir savo lankomumu aplenkė net ir brangiausius mūsų šalies kino teatruose rodytus holivudinius filmus.

 

Viename "Tadas Blinda. Pradžia" seansų apsilankiusi Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigė, kad naujausias lietuviškas filmas - svarus indėlis ugdant jaunosios kartos patriotizmą ir meilę Tėvynei.

 

„Kiekvieno amžiaus žmogus šį filmą žiūrės kitomis akimis. Tačiau svarbiausia, kad naujai atgimusi Tado Blindos  legenda, pasakojama  jaunos kartos kūrėjų, ugdo meilę savo šaliai", - pabrėžia D. Grybauskaitė.

 

Prezidentės nuomone, ugdant patriotizmą ir meilę Tėvynei reikia pasitelkti įvairias priemones: "Kinas – viena įtaigiausių patriotizmo ugdymo formų. Filmo kūrėjai matė Lietuvą mylinčiomis akimis“.

 

Lietuviško kino svarbą Lietuvos žmonėms pabrėžia ir patys "Tadas Blinda. Pradžia" kūrėjai.

 

"Nuo pat idėjos pradžios iki dabar deklaruojame, jog kūrėme šį filmą Lietuvos žmonėms. Todėl ypatingai jautriai reaguojame ir mums labai svarbi kiekvieno žiūrovo nuomonė. Jau antrą savaitę į "Tadas Blinda. Pradžia" seansus renkasi pilnos salės žiūrovų ir daugelis, išėję iš kino teatro, mums parašo, jog pamilo Lietuvą iš naujo. Tai yra brangiausias širdžiai komplimentas. Mums labai svarbu kurti savo šaliai, žadinti patriotizmą ir pabrėžti, jog lietuviai - kovotojų tauta", - sakė su šalies vadove prieš seansą susitikęs režisierius Donatas Ulvydas.

 

"Tadas Blinda. Pradžia" treileris:

 

http://www.youtube.com/user/TadasBlindaPradzia#p/u/4/CtI5bzDJ-vA

 

http://www.facebook.com/FilmasBlinda

 

www.tadasblinda.lt

 

Nuotraukose - prezidentė Dalia Grybauskaitė, filmo "Tadas Blinda. Pradžia" režisierius Donatas Ulvydas, operatorius Ramūnas Greičius, prodiuseris Žilvinas Naujokas.

 

Džojos Gundos Barysaitės nuotr.

Komentarai