Kompozitoriai /

Feliksas Bajoras

Filmografija:

Feliksas Bajoras gimė 1934m. Muzikos pradėjo mokytis pas Vincą Bacevičių Kaune. Lietuvos valstybinėje konservatorijoje (dabar Lietuvos muzikos akademija) baigė Aleksandro Livonto smuiko (1957) ir Juliaus Juzeliūno kompozicijos (1963) klases. 1966 metais Jaunimo teatre pradėjo dirbti Muzikinės dalies vedėju. Nuo 1966 metų kompozitorius gavo apie 40 teatro ir kino muzikos užsakymų, kurie pelnė kompozitoriui daug apdovanojimų. 1984 - 1988 m. gyveno Jungtinėse Amerikos Valstijose. Šiuo metu dėsto Lietuvos muzikos akademijoje.

1968 metais tarptautiniame Alfredo Casella'os konkurse (Neapolyje) laimėjo II premiją ("Variacijos styginių kvartetui ir kontrabosui"). 1977 metais Maskvoje kūrinys "Rondo-poema" simfoninės muzikos konkurse buvo apdovanotas III premija. 1981 metais už sonatą smuikui ir fortepijonui "Prabėgę metai" ir "Karo dainas" ("Auki, auki žalias beržas") kompozitorius gavo Lietuvos valstybinę premiją. 1989 metais už Simfoniją-diptiką buvo apdovanotas I Balio Dvariono premija, 1990 metais - pirmąja Jono Švedo premija už kūrinį "Rytas". 1998 metais kompozitorius apdovanotas Lietuvos Vyriausybės meno premija, 2001 metais - Lietuvos Nacionaline premija. 2005 m. laimėjo prizą už geriausią vokalinį kūrinį ("Pater noster" balsui ir styginiams) Lietuvos kompozitorių sąjungos rengiamame metų kūrinių konkurse.

Felikso Bajoro kūriniai nuolat atliekami įvairiuose naujosios muzikos festivaliuose Lietuvoje ir užsienyje.

Feliksas Bajoras yra modernus, nuoseklus ir spontaniškas "naujojo folklorizmo" pasekėjas.

Internetiniame tinklapyje www.mic.lt (Lietuvos muzikos informacijos ir leidybos centras) rasite daugiau informacijos apie kompozitorių Feliksą Bajorą ir jo kūrybą bei šiuolaikinę lietuvių muziką.