„Kulturkiosk“ - kultūra, menas ir pyragai iš Rytų Europos

Rita Valiukonytė
2005 liepos 25 d.

Audriaus Stonio ir Arūno Matelio filmas „Skrydis per Lietuvą arba 510 minučių tylos“ (Nominum), Donis (Donatas Bielkauskas) bei Artūras Olšauskas atstovauja Lietuvai tarptautiniame projekte „Kulturkiosk“, kuris įvyks šių metų vasarą trijų Vokietijos miestų aikštėse: liepos 28 d. Heidelberge, liepos 31 d. Regensburge ir rugpjūčio 3 d. Potsdame.

Robert Bosch fondo stipendininkių organizuojamas Projektas „Kulturkiosk“ pristato (jaunuosius) menininkus iš aštuonių šalių: Lietuvos, Čekijos, Slovakijos, Slovėnijos, Vengrijos, Rumunijos, Lenkijos bei Rusijos. Projekto tikslas – supažindinti šių miestų publiką su šiuolaikine kultūra iš Vidurio ir Rytų Europos. Dienos metu veiksmas vyks miestų aikštėse: kiekviename mieste bus dalinama informacija apie projekte dalyvaujančias šalis, miestų gyventojai ir svečiai turės galimybę prie specialiai šiam projektui sukurto kiosko pavartyti kultūrinius leidinius, tarp jų ir „Nemuną” bei „Kultūros barus”, įsigyti grożinės literatūros vokiečių kalba (Jurgos Ivanauskaitės “Placebas”, Ričardo Gavelio „Taikos balandis” ir Jurgio Kunčino „Blanchisserie, arba Žvėrynas – Užupis”), paragauti saldumynų, aplankyti ten pat vykstančią Artūro Olšausko parodą ir pabendrauti su menininkais bei projekto organizatorėmis. „Kulturkiosk” projekto vakarinėje programoje – koncertai, multimediniai pasirodymai, literatūriniai skaitymai bei filmai iš Vidurio ir Rytų Europos.

Trumpametražinių filmų programoje bus rodomas Lietuvoje gerai visiems žinomas ir „Kulturkiosk” organizatores savo nuostabia muzika bei vaizdais sužavėjęs Audriaus Stonio ir Arūno Matelio filmas „Skrydis per Lietuvą arba 510 minučių tylos”.

Donio (Donato Bielkausko), gerai žinomo melomanams Lietuvoje bei užsienyje kaip legendinio ritual ambient projekto „Wejdas” dalyvio, kūryba turi labai platų stilistinį spektrą. Donio pristatomos programos kūriniuose bus atpažįstami įvairūs muzikiniai stiliai ir dar negirdėti meniniai ieškojimai, bandymas sujungti iš pirmo žvilgsnio nesuderinamus dalykus: pulsuojančias ambient muzikos bangas su grubiomis ritminėmis struktūromis bei subtiliomis etno melodijomis.
Artūras Olšauskas projekte „Kulturkiosk” pristatys personalinę viešos erdvės fotografijos parodą „Pakeliui”, kurioje atskleidžiamos savistabos, meditacijos ir buvimo sprendimo kelyje akimirkos. Autorius, vienas iš VšĮ „MENE" iniciatorių (www.mene.cc), Lietuvos fotomenininkų sąjungos valdybos narys bei VU SA fotografijos ir kino klubo projektų vadovas yra aktyvus įvairių jaunimo kultūros mainų ir kūrybos projektų Lietuvoje ir užsienyje dalyvis. Šiuo metu Artūras dalyvauja mokymų programoje „Media Design Producing” (www.filmschule.de).

Komentarai