Režisierės Giedrės Žickytės filmas “Kaip mes žaidėme revoliuciją” Lietuvos atgimimo dvasią skleidžia pasaulio kino salėse

"Just a Moment" ir "Meed Films" inf.
2013 balandžio 3 d.

Dokumentinis filmas “Kaip mes žaidėme revoliuciją”, kurio pasaulinė premjera įvyko 2012 metų Tarptautiniame A lygio Varšuvos kino festivalyje, jau rodytas Vokietijoje, Vengrijoje, Latvijoje. Šiais metais filmas tęsia kelionę po pasaulio kino sales, kviesdamas užsienio šalių žiūrovus įsiklausyti į provokuojančius muzikinės grupės ,,Antis” dainų žodžius bei susipažinti su vienu svarbiausių Lietuvos istorijos laikotarpių.

Šiemet filmas jau aplankė dvi Lietuvos ambasadas - sausio 13 dieną Lietuvos Respublikos ambasadoje Vašingtone filmą pamatė ir su režisiere susitiko lietuvių bendruomenė, JAV valstybės departamento atstovai ir užsienio šalių diplomatai. O to paties mėnesio 19 dieną filmas dalyvavo tarptautiniame Triesto filmų festivalyje Italijoje, kur buvo pristatytas specialioje programoje ,,Walls of Sounds”.

Kovo 14 dieną Lietuvos ambasada Estijoje filmą pristatė Estijos valstybės tarnautojams, politikams bei diplomatams, o kovo 24 dieną ovacijomis ir aplodismentais režisierę pasitiko Ukrainos tarptautinio žmogaus teisių festivalio ,,DocuDays” žiūrovai, susirinkę į filmo pristatymą konkursinėje „Docu/Right“ programoje.

Kita filmo stotelė – Serbija, kur balandžio 2 – 6 dienomis vyksta 60 – tasis tarptautinis Belgrado dokumentinių ir trumpametražių filmų festivalis, pristatantis filmą ,,Kaip mes žaidėme revoliuciją” specialioje programoje “Mockumentary Revolutions”.

Šiuo metu dokumentinį filmą apie legendinį lietuvių fotomenininką Vitą Luckų kurianti režisierė teigia, kad istorija apie „dainuojančią Lietuvos revoliuciją“ kalba įvairiausioms tarptautinėms auditorijoms. „Nesvarbu, kokio amžiaus ar kilmės bebūtų žiūrovas, kiekvienas filme randa kažką jaudinančio, prasmingo. ne kartą tai esu girdėjusi. Ir tai, be abejo, labai džiugina“, - teigia režisierė.

Filmas ,,Kaip mes žaidėme revoliuciją” pasakoja istoriją apie pokštą, įvykusį devintojo dešimtmečio viduryje, kai Lietuvoje dar nebuvo jokių atgimimo ženklų, o naujametinio Kauno jaunųjų architektų karnavalo metu juokais atsirado roko grupė ,,Antis”. Cirko dvasiai artimas įspūdingas grimas ir rekvizitai, stilizuoti pasirodymai, kandūs ir aštrūs tekstai kūrė agresyvią sovietinio gyvenimo karikatūrą. Greitai, ir net patiems grupės nariams netikėtai, grupė tapo ryškiausia Dainuojančios Revoliucijos vėliavneše ir masiniu reiškiniu, įtraukiančiu tūkstančius pasekėjų.

Filmas sukurtas bendradarbiaujant studijoms ,,Just a moment” (Lietuva) ir ,,13 Productions” (Prancūzija).

 

Komentarai