Pradėtas pasiruošimas filmo "Sangailė" gamybai

"Fralita Films" inf.
2013 birželio 5 d.

Šios savaitės pradžioje kino gamybos kompanijos „Fralita Films“ būstinėje įsivyravo džiaugsmingas šurmulys: prasidėjo pasiruošimo darbai lietuviško pilno metražo filmo  „Sangailė“ gamybai. Šiuo metu vykdoma aktorių atranka, baigiama formuoti filmo gamybos komanda.

Filmo režisierė – jau virš dvidešimt metų Prancūzijoje gyvenanti ir kurianti Alantė Kavaitė. Karjerą kine ji pradėjo dar būdama aštuoniolikos, sukūrusi pagrindinį Beatričės vaidmenį Raimundo Banionio filme „Džiazas“, po kurio nusprendė toliau gilintis i vizualiuosius menus Prancūzijos Avignon Nacionalinėje aukštojoje dailės mokykloje bei prestižinėje Paryžiaus aukštojoje dailės mokykloje.

Alantės Kavaitės režisūrinis pilno metro debiutas, mistinė drama  „Ecoute le Temps“ („Laiko garsai“) buvo išleistas Prancūzijoje ir Anglijoje 2007 m. vasarą. Filmas apkeliavo daugiau nei dvidešimt tarptautinių festivalių, įskaitant ir „Kino Pavasarį“ (kuriame Alantė taip pat buvo konkursinės programos žiuri narė 2011-tais) bei „Šeršėliafam“ tarptautinį moterų filmų festivalį, kurį atidarė 2009-taisiais.

Šiuo metu vos prieš dvi savaites į Vilnių atskridusi režisierė jau įnikusi į pasiruošimą savo naujam filmui. „Džiaugiuosi dirbdama su Lietuvos kino kūrėjais. Mane labai įkvepia jaunoji aktorių karta, dabartinis Lietuvos jaunimas. Mano pačios gyvenimas susiklostė taip, kad Lietuvą palikau dar būdama beveik paauglė, todėl grįžimas čia kurti filmo būtent apie paauglystę man turi daugiaprasmę reikšmę.“

„Sangailė“ atskleis jaunos merginos baimes ir svajones.  Sangailė svajoja skraidyti akrobatiniu lėktuvu, bet kad įveiktų aukščio baimę, ji turi išsivaduoti iš vidinių kompleksų bei nepasitikėjimo savimi gniaužtų.  Filmą prodiusuoja kompanija Fralita Films kartu su Prancūzijos partnere kompanija Les Films d‘Antoine. Visi kūrybinės komandos nariai – lietuviai, išskyrus  operatorių Dominique Colin, ilgametį Alantės kūrybinį partnerį. Dominique per savo karjerą nufilmavo virš 30 pilno metražo filmų ir bendradarbiavo su tarptautinį pripažinimą pelniusiais režisieriais Gaspar Noe, Cedric Klapisch, Marina De Van ir kitais.

„Džiaugiamės gavę galimybę atgal į Lietuvą susigražinti šitokią talentingą kūrėją, - sako filmo prodiuserė Živilė Gallego. – Filmui  „Sangailė“ kartu ruošėmės du metus, todėl labai nekantraujame pagaliau įgyvendinti šį projektą. Ypatingai ruošiamės sudėtingoms skraidymo akrobatiniais lėktuvais scenoms – tai turėtų būti autentiškas ir stiprus vizualinis elementas lietuvių kinematografijoje.“

Filmavimų pradžia numatoma liepos pabaigoje. „Sangailė“ bus filmuojama Lietuvoje, post-produkcijos darbai atliekami Prancūzijoje. Filmo gamybą iš dalies parėmė Lietuvos Kino Centras.

Nuotraukose - režisierė Alantė Kavaitė, "Sangailės" vizualas.  

 

Komentarai