Panevėžio kino centro “Garsas” rudens sezoną atidarys AŠ+MIESTAS=KINAS trumpametražių filmų festivalis

"Garso" inf.
2013 rugsėjo 6 d.

Rugsėjo 8 d. 15 val. Panevėžio kino centras “Garsas” visus kino mylėtojus ir jų draugus kviečia į tradicinį trumpametražių filmų festivalį AŠ+MIESTAS=KINAS. Pasak organizatorių, devintą rudenį iš eilės organizuojamas festivalis, sulaukė filmų, kurių temos varijuoja nuo socialiai jautrių iki komiškų ir nuotaikingų.  

Pasak kino centro „Garsas“ direktorės Genės Pučinskienės, festivalis skirtas ir dar tik pradedantiems kino kūrėjams ir jau pažengusiems, svarbiausia, kad dalyvaujantys festivalyje savo idėjas norėtų išreikšti vizualia kalba.

„Dalyvių fantazijos neribojome griežtais temos ar formos kriterijais. Festivalio tikslas  - suteikti erdvės ir galimybių jaunų ir jau pažengusių kūrėjų  kūrybinėms interpretacijoms, skatinti kino kalbą naudoti asmeninei saviraiškai, požiūriui į pasaulį ar net socialinei pozicijai išsakyti“, - sako G. Pučinskienė.

AŠ+MIESTAS=KINAS festivalis prieš 9 metus startavęs kaip vienas iš Panevėžio miesto gimtadienio renginių, tapo žinomas visoje Lietuvoje. Festivalis kiekvienais metais plečia dalyvių geografiją ir kūrinių konkursinei programai sulaukia net iš užsienyje gyvenančių lietuvių.

Pasak festivalio organizatorių, plečiasi ne tik dalyvių geografija, bet ir festivalio edukacinės veiklos. Birželio 10-13 d. vykusiose intensyviose kūrybinėse dirbtuvėse, padedant kino profesionalams, dvi jaunųjų kūrėjų komandos mokėsi rašyti scenarijus, filmuoti bei montuoti ir sukūrė du trumpatrežius filmus „Don‘t Stick With It“ ir „Jonas“, kuriuos žiūrovai turės galimybę išvysti renginio metu.

AŠ+MIESTAS=KINAS festivalio dalyvių darbus vertins komisija, o už savo mėgstamiausią filmą balsuoti galimybę turės ir festivalio žiūrovai. Laimėtojai bus apdovanoti kompanijų „Douglas“, „Kalba.lt“ ir Panevėžio miesto savivaldybės įsteigtais prizais.

AŠ+MIESTAS=KINAS renginys nemokamas. Festivalį dalinai finansuoja Panevėžio miesto savivaldybė ir Lietuvos kino centras prie Kultūros ministerijos.

Kino centras „Garsas“, įkurtas 1928 m., yra seniausias kino teatras Lietuvoje. Nuo 2009 m. „Garsas“ tapo prestižinio Europos kino teatrų tinklo „Europa Cinemas“, jungiančio 687 kino teatrus iš 41 šalies, dalimi. 2012 m. kino centras prisijungė prie CICAE (Tarptautinė kino meno teatrų ir festivalių konfederacija). 

Komentarai