Stebėkite tiesiogines transliacijas: „Kino pavasario“ iškilmingą atidarymo ceremoniją ir festivalio metu vyksiančius susitikimus su režisieriais

KP inf.
2018 kovo 14 d.

Jau rytoj 23-ią kartą prasidės visą Lietuvą apimanti kino šventė, kuri truks net dvi savaites 11-oje šalies miestų. Festivalio išvakarėse, kovo 14 d., Lietuvos ir užsienio kino industrijos atstovai, kino entuziastai ir gerbėjai rinksis į oficialią festivalio atidarymo ceremoniją, kurią nuo 19 val. išvys televizijos „LRT Kultūra“ žiūrovai. Kovo 15 d. kartu su festivaliu startuoja ir tiesioginės transliacijos iš kino teatre įkurto ERGO kino klubo, kuriame lauks nekasdieniai susitikimai su festivalio svečiais.

Įkvėpimai – tokia šio festivalio tema, o jos simbolis – jaunosios kartos dalininko Jurgio Tarabildos sukurtas skaitmeninės gėlės žiedas – reprezentuojantis dviejų savo išraiška skirtingų pasaulių – realaus ir kinematgorafinio – sintezę.

Atidarymo ceremoniją ves Rytis Zemkauskas

Šiųmetinė festivalio atidarymo ašis – grįžimas „namo“, todėl ceremonija po ilgos pertraukos iš Nacionalinės filharmonijos persikels į kino teatrą „Forum Cinemas Vingis“. Tokį sprendimą gautinai nulėmė specialaus svečio – lietuviškų šaknų turinčios garsios švedų atlikėjos, vienos iš festivalio filmų herojės – Silvanos Imam apsilankymas pristatyti filmą „Silvana“. Garbingą vakarą patikėta vesti Ryčiui Zemkauskui – asmenybei, kuri neabejotinai įkvepia kinui, kaip ir pats festivalis.

Atidarymo ceremonijoje tarp daugiau nei 500 svečių bus galima išvysti Lietuvos kino korifėjus–kino režisierių Algimantą Puipą, Audrių Stonį ir Giedrę Žickytę, televizijos, kino ir teatro aktores Eglę Mikulionytę, Ievą Andrejevaitę ir daugelį kitų pramogų pasaulio asmenybių.

Šventės metu muzikinius, savaip interpretuotus festivalio filmų kūrinius publikai ir TV žiūrovams dovanos šalies atlikėjai.

Festivalio uždarymo ceremonija įvyks kovo 30 d. ir taip pat bus transliuojama tiesiogiai per „LRT Kultūrą“.

ERGO kino klubo transliacijos – socialiniame tinkle Facebook

Festivalyje laukia neeiliniai susitikimai su festivalio svečiais pagrindinio „Kino pavasario“ rėmėjo ERGO kino klube, kuris visą festivalį veiks kino teatre „Forum Cinemas Vingis“. Tiesiogines, jame vykstančių interviu transliacijas bus galima stebėti tiek gyvai kino teatre, tiek internetu – „Kino pavasario“ Facebook'o paskyroje. Pokalbius ves – Richardas Jonaitis.

Pirmoji transliacija įvyks jau kovo 15 d. (ketvirtadienį) 11 val. su lietuvių-sirų kilmės švedų repere, feministe bei aktyviste Silvana Imam. Festivalyje bus rodomas dokumentinis filmas apie jos gyvenimą, meilę, maištą ir kūrybą „Silvana“.

Dar viena pažintis su JAV gyvenančia lietuve, „Instagramo“ žvaigžde, aktore Bria Vinaite ir filmo „Floridos projektas“ („The Florida Project“) režisieriumi Seanu Bakeriu – kovo 19 d. (pirmadienį) 15.15 val. Garsaus nepriklausomo Amerikos kino režisieriaus filme nerūpestingos motinos vaidmenį sukūrusi lietuvė jau spėjo sužavėti Holivudą. 

 Kovo 24 d. (šeštadienį) 19 val. R. Jonaitis kalbins turkų režisierių Michaelį Onderį, kuris  vaidybiniame filme „Taksimo pokeris“ („Taksim Hold‘Em“) pasakoja apie politinius neramumus ir kaip į juos reaguoja visuomenė Turkijoje. Savo forma filmas primena praėjusių metų festivalio hitą „Tobuli melagiai“.

Kovo 25 d. (sekmadienį) 12 val. bus prisimenama labai garsi prancūzų rašytoja Marguerite Duras. Pristatyti pagal jos memuarus sukurto filmo „Memuarai apie skausmą“ („Memoir of Pain“) atvyksta režisierius Emmanuelis Finkielis. Pagrindinį vaidmenį, rašytojos prototipą, sukūrė nuostabi aktorė Mélanie Thierry. Filmas nukelia į nacių okupuotą Prancūziją ir pasakoja apie neįtikėtiną, ilgesingą ir skausmingą rašytojos meilės ir gyvenimo istoriją.

Festivaliui baigiantis, kovo 27 d. (antradienį) 17 val. laukia dar vienas įsimintinas susitikimas su Irano talentu Ali Asgari, kuris pastaruosius 7-erius metus tyrinėja savo tautiečių identiteto paieškas, nesusikalbėjimą su vyresniąja karta ir maištą. Kino režisierius festivalyje pristatys savo filmą „Dingimas“ („Dissapearance“), kurio centre – visuomenės smerkiama santuokos neįteisinta dviejų žmonių meilė.

Kino testas ir draudimas nuo nepatikusio filmo 

Ir šiemet „Kino pavasario“ žiūrovams sukurtas ERGO kino testas, padedantis pasirinkti filmus iš gausios festivalio programos. Atsakius į kelis paprastus klausimus, gaunamos asmeninės filmų rekomendacijos. Išbandykite: www.ergo.lt/kinopavasaris.

Taip pat ERGO siūlo apsidrausti nuo nepatikusio filmo. Jei žiūrovui nepatiks rekomenduota juosta, į kitą seansą jis galės eiti nemokamai. Ši unikali iniciatyva leidžia labiau pasitikėti filmus atrenkančiais „Kino pavasario“ organizatoriais.

2018 m. „Kino pavasario“ filmų programa http://kinopavasaris.lt/lt/programa

Apie festivalį:

23-iasis Vilniaus tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“ vyks 2018 m. kovo 15–29 d. 11-oje šalies miestų. Praėjusiais metais „Kino pavasaris“ pritraukė 114 250 žiūrovų, tad yra didžiausias kino renginys Lietuvoje ir vienas ryškiausių kino festivalių Rytų Europoje. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Komentarai