Karlovi Varų festivalyje - išskirtinis dėmesys Audriaus Stonio ir Kristinos Briede filmui "Laiko tiltai"

Nominum inf.
2018 liepos 2 d.

Vakar tarptautiniame Karlovy Vary festivalyje įvyko režisieriaus Audriaus Stonio ir latvių režisierės Kristine Briede filmo "Laiko tiltai" pasaulinė premjera. Pagrindinėje kino festivalio konkursinėje programoje  pristatytas filmas sulaukė išskirtinio festivalio organizatorių dėmesio. Neslėpdami savo susižavėjimo filmu, jį pristatyti atėjo festivalio meno vadovas ir du festivalio programos sudarytojai. "Paprastai filmus pristato tik vienas festivalio atstovas. Todėl toks dėmesys filmui tikrai labai malonus," - iš karto po premjeros sakė filmo režisierius A. Stonys.

Premjeroje dalyvavo garsių tarptautinių kino festivalių programų sudarytojai ir įvairių šalių kino centrų vadovai. Olandijos kino centro vadovė ir Eurimages vadovų tarybos atstovė Dorien Van De Paspo po premjeros sakė, kad filmas, pasakojantis apie Baltijos šalių dokumentalistų kūrybą, praeinantį, bet kino juostose išsaugotą laiką, ją labai sužavėjo ir paskatino atsigręžti į Olandijos kino meistrų darbus.

Klausimų atsakymų sesijoje žiūrovai kalbėjo apie universalią filmo temą, jo poetiką ir užburiantį vizualumą. Anot filmo prodiuserio Arūno Matelio, tai labai įtaigus kinematografinis esė, dialogas tarp kelių kino kartų arba nutiestas tiltas tarp praeities ir dabarties. Režisierius A. Stonys yra sakęs, kad šis filmas, tai meilės laiškas jo mokytojams - dokumentinio kino kūrėjams, iš kurių tiesiogiai ar netiesiogiai, jis mokėsi kino kalbos. "Būtent jie - filmo "Laiko tiltai" herojai kažkada man padėjo suprasti kas yra dokumentinis kinas ir kodėl jam verta skirti savo gyvenimą", - sako A. Stonys. Į filmo premjerą specialiai atvyko vienas iš filmo herojų - legendinis estų kino kūrėjas Mark Soosaar. 

Pagrindinėje Karlovy Vary festivalio konkursinėje programoje lietuvio režisieriaus darbas varžysis su vienuolika kitų kino meistrų darbų. 

Šiandien filmas "Laiko tiltai" atidaro Baltijos kino retrospektyvą “Laiko refleksijos: Baltijos poetinė dokumentika”.

Filmas "Laiko tiltai" - bendras Baltijos šalių projektas, kurį prodiusavo Arūnas Matelis, Algimantė Matelienė („Studio Nominum“, Lietuva), Uldis Cekulis („VFS Films“, Latvija) ir Riho Vastrik („Vesilind“, Estija) bei parėmė Lietuvos kino centras, Latvijos nacionalinis kino centras, Estijos kino institutas, prestižiniai Europos kino fondai Eurimage ir Media, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, Latvijos ir Estijos nacionalinės televizijos.

Komentarai