Režisieriaus Tomo Tamošaičio dokumentinį filmą „Ispanų kalba suaugusiems“ rodo Didžiosios Britanijos televizijos kanalas

lfc.lt inf.
2010 kovo 30 d.

Didžiosios Britanijos dokumentinių filmų televizijos kanalas „Joiningthedocs.tv“ pristato lietuvių režisieriaus Tomo Tamošaičio meninės dokumentikos filmą „Ispanų kalba suaugusiems“.

Didžiosios Britanijos „Joiningthedocs.tv“ – tai dokumentinių filmų kanalas plačiai auditorijai internete VOD (video on demand - video pagal pareikalavimą) sistemoje pristatantis ryškiausius ir įdomiausius dokumentinius filmus iš viso pasaulio, rodytus ir apdovanotus daugelyje kino festivalių ar „Art House“ kinoteatruose. „Joiningthedocs“ intensyviai bendradarbiauja su Didžiosios Britanijos laikraščiu „The Independent“ ir tarptautiniu Sheffield'o dokumentinio kino festivaliu bei yra remiamas EU MEDIA fondo.

„Joiningthedocs“ filmų kolekcijoje galima pamatyti ir tokių pripažintų dokumentikos meistrų filmų kaip austrų režisieriaus M.Glawogger‘io „Working man death“ ir „Megacities“, ir įdomių jaunų režisierių tokių kaip bulgaro A.Paounov'o „Georgi and the butterflies“ ar T. Novotny „Life in loops“ darbų.

Filmas „Ispanų kalba suaugusiems“ jau rodytas įvairiuose kino festivaliuose Ispanijoje, Lenkijoje, Didžiojoje Britanijoje, Ukrainoje, Lietuvoje, JAV, Liuksemburge ir kt. 2009 metais filmas buvo apdovanotas net dviem pagrindiniais prizais Tarptautiniuose dokumentinio kino festivaliuose Poznanėje ir Liubline Lenkijoje. „Ispanų kalbą suaugusiems“ yra matę Prancūzijos ARTE, Vokietijos ZDF, Suomijos YLE, Ispanijos TVC televizijos kanalų kino mylėtojai.

„Ispanų kalba suaugusiems“ - tai nostalgiškas ir pilnas humoro filmas subtiliai pasakojantis istoriją apie žmones, bet kokiomis aplinkybėmis neprarandančius sugebėjimo svajoti. Ekscentriška Marija Antonija yra ispanų kalbos mokytoja. Kelis kartus per savaitę ji moko suaugusius emigrantus, nors pati nekalba jokia užsienio kalba ir vos gali su jais susišnekėti. Tačiau tai ne itin jaudina Mariją Antoniją. 48 metų mokytoja gyvena svajonių pasaulyje bei stengiasi įgyvendinti didžiausią savo troškimą - tapti aktore. Pamokas ji paverčia teatru, kuriame jai skirtas svarbiausias vaidmuo. Nepaisant keistos situacijos emigrantai bando pramokti ispanų kalbos ir susikurti naują, geresnį gyvenimą miestelyje Ispanijoje, Pirėnuose.

Komentarai