Režisieriaus Igno Miškino vaidybinis filmas „Artimos šviesos“ išleistas DVD formate kartu su originaliu filmo garso takeliu

Acme film inf.
2010 gegužės 4 d.

Lietuviško kino mėgėjai savo kolekcijas jau gali papildyti nauju režisieriaus Igno Miškinio filmo „Artimos šviesos" DVD. Visi įsigiję šio filmo dvd, bus pradžiuginti ne tik filmo nuotraukomis, dokumentiniais kadrais iš filmavimo aikštelės, bet ir su DVD kartu išleidžiamu originaliu filmo garso takeliu.

Pusano, Karlovy Vary, Hamburgo, Varšuvos bei Vilniaus tarptautiniuose kino festivaliuose pasirodęs filmas „Artimos šviesos" sulaukė ne tik kino kritikų liaupsių, bet ir melomanų pagyrų. Todėl pirmą kartą Lietuvoje filmo DVD išleidžiamas kartu su garso takeliu, kuriame be filmo kompozitoriaus Markuso Aust sukurtos muzikos, bus galima išgirsti ir Lietuvos muzikinėje padangėje įžymios grupės Happyendless, Eurovizijos konkurse Lietuvą atstovausiančios grupės Inculto naujo projekto TWNKL kūrinių. Taip pat prie vienos iš pagrindinių dainų „Show me lights" prisidėjo ir pats režisierius Ignas Miškinis, o vokalo partiją jame atliko pagrindinė filmo aktorė, vokietė Julia Maria Köhler.

Ta pati aktorė pasirodo ir pirmuosiuose dokumentinio filmo apie filmą „Artimos šviesos" kadruose. Dokumentikoje  žiūrovas supažindinamas su visa kūrybine „Artimų šviesų" komanda bei turi išskirtinę galimybę pasivažinėti naktinėmis Vilniaus gatvėmis ir išgirsti linksmų istorijų ir minčių apie filmą ne tik iš pačio režisieriaus Igno Miškinio, bet ir aktoriaus Dainiaus Gavenonio. Pastarasis papasakojo, kodėl režisieriui neįtiko jo žilstelėję plaukai, ką teko iškęsti, kad taptų jaunesnis nei yra iš tikrųjų ir kokia buvo draugų reakcija pamačius galutinį rezultatą.

„Visą filmavimą bijojau, kad tik visi nesušaltų ir nesusirgtų, nes tuomet filmavimo darbai būtų užsitęsę dar ilgiau. Bet per tą filmavimą nebuvo nė vieno, kuris nebūtų sirgęs ar bent jau pasigavęs slogos",- apie vieną iš daugelio filmavimo metu kilusių problemų dokumentiniame filme pasakoja prodiuserė Ieva Norvilienė.

„Man tai buvo labai keista, kaip gali aktorius nevairuoti mašinos",- kad ne visi aktoriai yra pratę sėdėti prie automobilio vairo, prasitarė režisierius I. Miškinis. „Gavenonis (akt. Dainius Gavenonis) irgi nemokėjo vairuoti, o išmoko tik prieš filmavimą",- šią, šypseną įžiebiančią detalę, taip pat paminėjo režisierius.

Filmas „Artimos šviesos" pasakoja istoriją apie vienatvei pasmerktus ir šiandieninio didmiesčio gyvenimo rutinos įkalintus žmones, išsiilgusius artumo, romantikos ir nuoširdumo. Išgalvoti naktinio pasivažinėjimo ritualai provokuoja kurti naują pasaulį. Įprastas ir banalus gatvių labirintas atsiskleidžia naujais ir nepatirtais pojūčiais, žmogiškais ir šiltais. Naktinė kelionė trumpa kaip mirksnis, tačiau būtent ji leidžia pasinerti į iki šiol nepatirtus nuotykius, atrasti užmirštą meilę ir viltį... Nors ir vienai trumpai vasaros nakčiai.

Komentarai