Tęsiami režisierės Kristinos Buožytės vaidybinio filmo „Aurora“ filmavimo darbai

"Tremoros" inf.
2010 spalio 29 d.

Režisierė Kristina Buožytė, kurios debiutinis pilno metražo filmas „Kolekcionierė“ (2008) buvo apdovanotas „Sidabrine gerve“ už geriausią metų filmą, po intensyvaus filmavimo vasaros pabaigoje persikėlė į Vilnių ir naujas filmavimo aikšteles.

Priminsime, režisierė kartu su prancūzų kolega – scenarijaus bendraautoriumi – Bruno Samper – ėmėsi tyrinėti žmonių sąmonės ir pasąmonės vingius, kurie atsiskleidžia vykdomo eksperimento metu. „Aurora“ – mokslinės fantastikos romantinė drama. Šio filmo siužeto pagrindas – fatališka meilės istorija, besirutuliojanti tarsi paraleliniame pasaulyje, į kurią pagrindiniai veikėjai – Lukas ir Aurora – pakliūva per tarptautinės mokslininkų komandos vykdomą eksperimentą. Luką įkūnija vienas iš populiariausių jaunosios lietuvių kartos aktorių Marius Jampolskis, Auroros vaidmenį kuria nors ir neprofesionali, tačiau jau nemažai vaidybinės patirties turinti aktorė Jurga Jutaitė.

Vos prieš kelias dienas startavęs svarbiausias filmavimo darbų etapas įgauna pagreitį: prasidėjęs pagrindinio aktoriaus Mariaus Jampolskio nardymo pamokomis ir povandeniniu filmavimu, vėliau scenos persikėlė į Lietuvos operos ir baleto teatrą, tada tęsis Sporto rūmuose, įspūdingų interjerų butuose, nemaža dalis filmo bus kuriama buvusioje „Tauro“ alaus gamykloje: čia įsikurs laboratorija, kurioje atliekamas tarptautinės mokslininkų komandos vykdomas eksperimentas.

Mokslininkų komandą sudaro nemažai patirties teatre, televizijoje ir kine turintys lenkų ir prancūzų aktoriai: Philip Lenkowsky (Lenkija), Maciej Marczewski (Lenkija), Brice Fournier (Prancūzija), Frédéric Andreau (Prancūzija), Nikolas Simon (Prancūzija).

Filme vaidins nemažas būrys lietuvių aktorių: Vytautas Kaniušonis, Darius Meškauskas, Rudolfas Jansonas, Kristina Kazlauskaitė ir kt.

Bendradarbiaudama kartu su Prancūzijos kino kompanija „Acajou Films“, pagrindinė filmo gamintoja UAB „Tremora“ gali pasidžiaugti parama iš Europos Tarybos fondo „Eurimages“, kuri padės įgyvendinti techniškai sudėtingą ne tik patį filmavimą, bet ir postprodukcijos darbus. Filmo „Aurora“ vystomiesiems darbams jau anksčiau buvo paskirta Europos Sąjungos programos „Media“, bei LR Kultūros ministerijos parama.

Komentarai