Prieš naują lietuvišką filmą - naujas R. Šavelio romano „Tadas Blinda“ leidimas

"Obuolio" inf.
2010 lapkričio 15 d.

Kitąmet kino teatrus pasieks istorinis nuotykių filmas apie legendinį lietuvių „svieto lygintoją“ Tadą Blindą, o ta proga, Lietuvos knygynuose jau pasirodė naujas kultinio Rimanto Šavelio romano „Tadas Blinda“ leidimas.

 

Romaną populiariojoje serijoje „Tik geriausios knygos virsta filmais“ išleido leidykla „Obuolys“.

 

Pirmą kartą nuotykių, romantikos ir veiksmo kupinas R. Šavelio kūrinys „Tadas Blinda“ knygynuose pasirodė 1987 metais, sužavėjo gausybę skaitytojų ir netgi įkvėpė drąsaus nuotykių ieškotojo istoriją šiemet dar kartą perkelti į kino ekranus.

 

„Svieto lygintojas“ yra vienas populiariausių visų laikų personažų – lietuviškasis Zoro arba Robinas Hudas. Pagal užrašytus žmonių prisiminimus ir istorinius šaltinius R. Šavelio atgaivinta realaus žmogaus, kurį vieni laikė plėšiku, kiti - didvyriu ar net kankiniu, istorija šiandien jaudina taip pat, kaip ir 1972-siais, kai buvo pastatytas kultinis filmas su Vytautu Tomkumi, bei 2004-siais, kai pasirodė miuziklas „Tadas Blinda“, kuriam muziką sukūrė Andrius Mamontovas.

 

„Turiu vilties, kad istorikai labai nesupyks, kam į sukilėlių gretas atvedžiau ne visai padorų ir ne itin sąmoningą personažą – arkliavagį Tadą Blindą“, - sako kūrinio autorius R. Šavelis, kadaise parašęs ir legendinio filmo, kuriame Blindą įkūnijo V. Tomkus, scenarijų.

 

Romano siužetas sukasi apie jaunąjį nutrūktgalvį Tadą Blindą – vyresnėlį medininko sūnų, turintį savų jaunatviškų rūpesčių ir neieškantį svetimų problemų, tačiau negalintį pakęsti neteisybės. Kai politinės intrigos ir caro bei baudžiauninkų konfliktas atokiame Žemaitijos kaime netikėtai virsta žiauriomis skerdynėmis, pilnametystės vos sulaukęs Tadas turi atsisveikinti su vaikystės svajonėmis ir prisiimti atsakomybę ne tik už savo veiksmus, bet ir mylimų žmonių gyvybes.

 

Pagal šį romaną šiemet Lietuvoje buvo susuktas pirmasis nuo Nepriklausomybės atkūrimo pradžios istorinis nuotykių filmas „Tadas Blinda. Pradžia“. Filmo režisierius – Donatas Ulvydas, o pagrindinis Blindos vaidmuo buvo patikėtas dainininkui Mantui Jankavičiui. Filmo premjera kino teatruose numatyta 2011 metais.

Komentarai