Netektis. Mirė kino kritikas Vytautas Baniulis

Lietuvos kinematografininkų sąjungos ir Lietuvos kino mėgėjų inf.
2011 spalio 17 d.

Š.m. spalio 15 d., eidamas 82-uosius metus, po ilgos ir sunkios ligos, mirė žinomas lietuvių kino kritikas bei kinotyrininkas VYTAUTAS BANIULIS.

Vytautas Baniulis gimė 1930 m. liepos 26 d. Pagėgiuose. 1950 m. baigė Šiaulių mokytojų seminariją, 1956 m. – Vilniaus pedagoginį institutą, 1961 m. – Visuomeninių mokslų akademiją.

Nuo 1978 metų dirbo Vilniaus Universiteto dėstytoju.

Nuo 1963 iki 1974 metų jis buvo LTSR valstybinio kinematografijos komiteto pirmininkas. Kaip žinia, to laikotarpio filmai, tapę lietuviškojo kino klasika, – „Vienos dienos kronika“, „Laiptai į dangų“, „Birželis vasaros pradžia“, „Jausmai“, „Ave Vita“ – tik didelių grumtynių dėka išvydo pasaulį, o kai kurie net nebuvo priimti į sąjunginį ekraną „kaip idėjiniai ydingi“, pareikalavo iš tuometinės kino vadovybės daug ryžto ir politinės rizikos.

Vytautas Baniulis organizavo Lietuvos kino mėgėjų draugiją, prisidėjo prie draugijos kino fakulteto organizavimo ir eilę metų buvo jo dekanu. V. Baniulis paskelbė nemažai straipsnių ir brošiūrų kino meno klausimais ir aktyviai dalyvavo respublikos spaudoje.

Velionis bus pašarvotas laidojimo namuose „Nutrūkusi styga“, adresu Ąžuolyno g. 10, Vilniuje. Atsisveikinimas – spalio 17 d., pirmadienį nuo 15.00 val.

Karstas išnešamas spalio 18 d., antradienį, 15.00 val.

Apie laidojimo vietą bus pranešta vėliau.

 

Juozo Matonio nuotr.

Komentarai