Filmo apie grupę „Antis” premjeroje – ryškiausi politikos ir kultūros atstovai

"Scanoramos" inf.
2011 lapkričio 14 d.

Sekmadienio vakarą, Europos šalių kino forumo „Scanorama” metu, įvyko režisierės Giedrės Žickytės dokumentinio filmo „Kaip mes žaidėme revoliuciją” premjera. Į filmo, pasakojančio apie legendinę grupę „Antis” ir devinto dešimtmečio viduryje vykusią Dainuojančią Revoliuciją, premjerą, rinkosi garbūs Lietuvos kultūrinio, politinio ir pramogų pasaulio atstovai.

Režisierė Giedrė Žickytė, už TV filmą „Baras” jau apdovanota „Sidabrine gerve”, susirinkusiems svečiams per premjerą sakė, kad tuo metu, kuomet Lietuvą buvo „apsėdusi” Dainuojanti Revoliucija, ji dar buvo tik vaikas ir visa tai, kas vyko aplinkui, jai atrodė visiškai logiška ir natūralu.

„Vaikystėje maniau, kad ir roko muzika, ir žvakių degimas, ir daug teatro, ir absoliuti vienybė, didelės minos žmonių, mitingai nuostabiai derėjo tarpusavyje. Tačiau dabar, po 20 metų, pradėjusi kurti šį filmą, supratau, kad iš tikrųjų tai neturėjo jokio loginio paaiškinimo, o daugiau priminė stebuklingą pasaką, kurioje itin staigiai ima keistis pasaulis.”, - premjeros vakarą sakė G. Žickytė.

Filmo kūrėjus pasveikino ir Artūras Zuokas, Vilniaus miesto meras, citavęs vienos iš „Anties” dainų žodžius ir priminęs, kad laikas, apie kurį pasakoja dokumentinis Giedrės Žickytės filmas, yra apie drąsų ėjimą prieš srovę: „Prieš seansą kalbėjausi su Algirdu Kaušpėdu ir pasitikslinau, ar grupės pavadinimas tikrai yra kilęs nuo žodžio ,,anti” ir taip, „Antis” tikrai reiškia ėjimą prieš srovę,” – šmaikštaudamas sakė Vilniaus miesto meras.

Dokumentinis filmas „Antis”, kuriame surinkta originali archyvinė medžiaga, pasakoja istoriją apie pokštą, įvykusį devintojo dešimtmečio viduryje, kai Lietuvoje dar nebuvo jokių atgimimo ženklų, o naujametinio Kauno jaunųjų architektų karnavalo metu juokais susikūrė roko grupė ,,Antis“.

Cirką primenantis įspūdingas grimas ir rekvizitai, stilizuoti pasirodymai, kandūs ir aštrūs tekstai kūrė agresyvią sovietinio gyvenimo karikatūrą. Greitai ir net patiems grupės nariams netikėtai „Antis“ tapo ryškiausia Dainuojančios Revoliucijos vėliavneše ir masiniu reiškiniu, įtraukusiu tūkstančius pasekėjų. Tai istorija apie mažą šalį, ypatingą jos laikotarpį ir žmones, kurie, nepaisant pavojaus, iškovojo savo Nepriklausomybę su šypsena veide ir daina lūpose.

Europos šalių kino forumas „Scanorama” vyksta lapkričio 10 – 20 dienomis Vilniuje, lapkričio 17 – 27 dienomis Kaune, lapkričio 24 – 27 dienomis Klaipėdoje ir lapkričio 26 – 27 dienomis Šiauliuose.

Nuotraukos – Mindaugo Mikulėno.

 

 

Komentarai