Lietuvių trumpametražiai filmai debiutuos mažuosiuose Kanuose

Rengėjų inf.
2013 sausio 22 d.

„Lietuvių trumpametražiams filmams užtenka slėptis pogrindyje, metas drąsiai apie save pranešti pasauliui.“ Su tokiu siekiu trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian shorts“ keliaus į didžiausią trumpo metro filmų festivalį Europoje – Clermont-Ferrand, žurnalistų neretai vadinamą mažaisiais Kanais. Ten vasario 1-9 dienomis Lietuva pirmoji iš Baltijos šalių nacionaliniame stende pristatys geriausius lietuvių darbus.

35-ąjį kartą Prancūzijoje vyksiančio tarptautinio festivalio mugėje veiks ne tik lietuvių stendas, tačiau ir kino seanso metu pasaulio kino industrijos atstovams bus rodomi penki naujausi lietuvių darbai. Kasmet festivalio mugėje reikšmingiausius darbus pristato kino atstovai iš daugiau nei 30 šalių.

„Į Clermont-Ferrand renkasi ne tik kino gerbėjai, bet vyksta ir vienintelė trumpų filmų mugė pasaulyje. Tai išskirtinė proga papasakoti apie mūsų šalies trumpametražius filmus ar sudaryti sandorius su didžiausių Europos televizijų programų sudarytojais, tarptautinių festivalių organizatoriais, platintojais. Šiemet trumpų filmų mekoje kino pasaulis pagaliau išgirs ir apie Lietuvą“, - pasakoja ambicingai nusiteikusi prodiuserė Rimantė Daugėlaitė, „Lithuanian shorts“ vadovė.

Pasak Rolando Kvietkausko, Lietuvos kino centro (LKC) direktoriaus, gerėjanti filmų kokybė, subrendusi nauja trumpo metro filmų kūrėjų ir gerbėjų karta lėmė tai, kad trumpametražiai filmai atrado savo žiūrovą Lietuvos kino festivaliuose, sulaukia pripažinimo ir užsienyje.

„Agentūra „Lithuanian shorts“ ėmėsi svarbios misijos – padėti Lietuvos trumpametražiams filmams ir jų kūrėjams prisistatyti ir įsitvirtinti tarptautinėje bendruomenėje“, - sako LKC vadovas.

Nacionaliniame stende Clermont-Ferrand žinią apie lietuvių filmus skleis ne tik specialūs „Lithuanian shorts“ katalogai su pastarojo meto mūsų šalies kūrėjų darbais, DVD filmų rinktinės, tačiau bus rodomi ir filmų anonsai. Festivalyje taip pat planuojami renginiai ir susitikimai su svarbiausiais trumpų filmų bendruomenės atstovais, televizijų programų sudarytojais, platintojais.

„Iki šiol Lietuvos trumpametražiai filmai buvo viešinami pavienėmis prodiuserių pastangomis. Kiekvienas pristatydavo tik savo kūrinį. Dabar apjungiame visus bendram tikslui – mūsų šalies trumpų filmų populiarinimui. Bent vienas pastebėtas filmas suteiks papildomos vertės visam Lietuvos kinui. To ir tikimės Clermont-Ferrand festivalyje“, - sako Marija Razgutė, viena iš „Lithuanian shorts“ steigėjų.

Kasmet Clermont-Ferrand festivalio konkursinėje programoje parodoma daugiau nei 100 filmų, o festivalį aplanko virš 50 tūkst. žiūrovų. Festivalio organizatoriai teigia, kad per daugiau nei 30 metų Clermont-Ferrand festivalį aplankiusių žiūrovų skaičius viršijo 2 mln. Pernai festivalio mugėje apsilankė daugiau nei 500 prodiuserių, tiek pat įvairių festivalių koordinatorių, virš 70 televizijų programų sudarytojų, platintojų kompanijų. Filmų mugėje veikiančioje internetinėje bibliotekoje pernai buvo peržiūrėta daugiau nei 4000 filmų.

„Lithuanian shorts“ projektą tarptautiniame festivalyje Clermont-Ferrand iš dalies finansuoja VšĮ „Versli Lietuva“.

 

Komentarai