2018 /

Tarp pilkų debesų

99 min.  –  Vaidybinis  –  99 min., spalvotas, DCP  –  2018
Režisierius : Marius Markevičius
Operatorius : Ramūnas Greičius
Kompozitorius : Volker Bertelmann-Hauschka
Dailininkė : Jurgita Gerdvilaitė
Kostiumų dailininkė : Daiva Petrulytė
Montažas : Veronika Jenet
Prodiuseris : Žilvinas Naujokas
Vaidino : Gabija Jaraminaitė, Darius Meškauskas, Bel Powley, Lisa Loven Kongsli , Martin Wallström, Peter Franzén, Sophie Cookson

Kaunas, 1941-ieji. Penkiolikmetė Lina Vilkaitė svajoja studijuoti dailę, atostogauti prie jūros ir nueiti į pasimatymą su patinkančiu vaikinu. Tačiau birželio 14-osios naktį visas svajones ranka nubraukia stiprūs sovietų kariškių smūgiai į duris. Lina kartu su jaunesniu broliu ir mama įgrūdami į gyvulinį traukinio vagoną ir išremiami į Sibirą, kaip ir tūkstančiai kitų lietuvių. Atskirtas nuo šeimos merginos tėtis Linai ištaria paskutinius žodžius: „Piešk tai, ką matai“. Jos piešiniai tampa dienoraščiu, kuriame nemeluojama. Juose atsispindi skausmas, alkis, šaltis, sovietų žiaurumas ir nepakeliamos gyvenimo sąlygos Sibire. O šalia – žmonių gerumas vienas kitam, pirmoji meilė ir negęstanti viltis išgyventi. Žmogiškoji stiprybė prieš žiaurų likimą.
Filmas sukurtas pagal lietuvių kilmės amerikiečių rašytojos Rūtos Šepetys romaną „Tarp pilkų debesų“.
Knyga yra tapusi „The New York Times“ bestseleriu, išleista daugiau nei 50 šalių, visame pasaulyje jos parduota per milijoną kopijų. (Pagal „Forum Cinemas“ inf.)