2019 /

Gimtinė

97 min.  –  Vaidybinis  –  97 min., spalvotas, DCP  –  2019 ,   STUDIO ULJANA KIM
Režisierius : Tomas Vengris
Scenarijaus autorius : Tomas Vengris
Operatorius : Audrius Kemežys
Kompozitorius : Kārlis Auzāns
Garsas : Saulius Urbanavičius
Dailininkas : Ramūnas Rastauskas
Prodiuserė : Uljana Kim
Vaidino : Ričardas Vitkaitis, Renata Vėberytė Loman, Viktorija Kuodytė, Dainius Gavenonis, Severija Janušauskaitė, Valentinas Krulikovskis, Darius Gumauskas, Matas Metlevski, Barbora Bareikytė

Iš Amerikos į gimtinę Viktorija (aktorė Severija Janušauskaitė) grįžta iškart po to, kai Lietuva atgauna nepriklausomybę. Savo šalį, kurioje praleido vaikystę, kurioje džiaugėsi ir mylėjo, ji nori parodyti už Atlanto gimusiam paaugliui sūnui Kovui. Į Lietuvą Viktoriją veda ir dar vienas tikslas – dabar geriausias laikas atsiimti tėvo žemę. 
Kokią mamos gimtinę pamatys Amerikoje užaugęs Kovas? Kokių lūkesčių kupini amerikietę pasitiks laisvą gyvenimą dar tik pradedantys, gimtinėje likę jos giminės? Ir koks prisiminimų, koks jausmų vandenynas užlies pačios Viktorijos širdį?
Praeitis pas mus sugrįžta įvairiausiais pavidalais. Kartais ji kvepia „Donald“ kramtomąja guma, kartais mūvi nutrintais „Levi‘s“ džinsais ir skamba plokštelėje, kurią anuomet atsiuntė geroji tetulė iš Amerikos, Australijos ar Kanados. Žiguliukų laikai, dienos, kai nebuvo bananų, šiandien virsta Rojumi, - vaikystės ir paauglystės džiaugsmai, pirmosios meilės ir seksas, apie kurį tuomet niekas nekalbėjo, juk svarbiau už nepriteklius. 
Išeivijos lietuvio režisieriaus Tomo Vengrio vaidybinis kino filmas „Gimtinė“– nostalgijos ir ironijos kupinas žvilgsnis į Nepriklausomybės laikų pradžią. Tai filmas apie nesamo rojaus paieškas skirtingose šalyse užaugusių žmonių akimis.

Premjera Lietuvoje - 2019.09.06, tarptautinė premjera - Tarptautiniame Busano kino festivalyje, konkursinėje programoje "Flash Forward", 2019, spalio mėn.