2007 /

Nuodėmės užkalbėjimas

Vaidybinis  –  spalvotas, 35mm  –  2007 ,   STUDIO ULJANA KIM Lietuvos kino studija
Režisierius : Algimantas Puipa
Scenarijaus autorius : Algimantas Puipa, Jurga Ivanauskaitė
Operatorius : Algimantas Mikutėnas
Garsas : Saulius Urbanavičius
Dailininkas : Galius Kličius
Kostiumų dailininkas : Renata Valčik
Montažas : Danielius Kokanauskis
Prodiuseris : Uljana Kim, Ramūnas Škikas (koprodiuseris), Živilė Gallego
Vaidino : Remigijus Sabulis, Kostas Smoriginas, Nelė Savičenko, Rasa Samuolytė, Romualdas Ramanauskas, Aleksas Kazanavičius

Šis bendras Uljanos Kim studijos ir Lietuvos kino studijos projektas - bandymas ekranizuoti šiuolaikinį lietuvišką bestselerį. Scenarijus parašytas Jurgos Ivanauskaitės romanų "Ragana ir lietus", "Placebas", "Sapnų nublokšti" motyvais. 

"Tai istorija apie vyrų pažemintas, maištaujančias moteris, kurios išsivaduoja tik "kitoje realybėje". Skausminga jaunos moters aistra kunigui ir gyvenimo vidurio sulaukusios psichoterapeutės intymus dienoraštis, kurį leista perskaityti visiems norintiems. Kino scenarijuje panaudoti rašytojos kūrybos magijai būdingi elementai: sapnai, kūniškos aistros, savižudybės nuojauta. Negaliu tvirtinti, kad visos mano vizijos buvo rašytojos priimtos. Nesu žodžio perkėlimo į ekraną šalininkas. Paprastai knyga, kurios siužetu remiuosi kurdamas filmą, man yra žemėlapis, padedantis orientuotis į galutinį tikslą, autorinį kino kūrinį. Filme turėtų atsirasti švelnios ironijos. Romano "Ragana ir lietus" siužetas drastiškas, provokuojantis. Dialogai, charakteriai - spalvingi, erotiški... Slapta viliuosi, kad tai bus filmas ne tik man ir mano draugams, bet ir platesniam žiūrovų ratui. Noriu sukurti filmą apie moteris, kurios išdrįso užminti ant vyro šešėlio (kai kuriose šalyse tai didelė nuodėmė...)", - sako režisierius Algimantas Puipa. 

Kristinos Sereikaitės nuotraukos