Lietuviškas dokumentinis filmas "Liza, namo!" dėl prizų varžysis didžiausiame Šiaurės Amerikos festivalyje

Rengėjų inf.
2013 balandžio 24 d.

Į jubiliejinio 20-to Tarptautinio dokumentinių filmų festivalio “Hot Docs” konkursinę trumpametražių filmų programą pakviestas dalyvauti rež. Oksanos Burajos filmas “Liza, namo!”.

Kanadoje, Toronte vykstantis renginys laikomas didžiausiu ir prestižiškiausiu dokumentinio kino renginiu Šiaurės Amerikoje. Šįmet įvairiose festivalio programose bus parodyta per 200 filmų iš 43 pasaulio šalių. “Hot Docs” garsėja atrinktų į konkursines programas filmų menine kokybe, festivalyje vyksta konferencijos, forumai, dokumentinio kino mugė, tarptautinio bendradarbiavimo diena, rengiamos specialios programos mokykloms ir t.t. Didelę reikšmę “Hot Docs” organizatoriai teikia festivalio metu vykstančiam forumui, kuriame iš anksto atrinktų projektų rengėjai ieško filmų gamybos partnerių.     

Lietuvos režisierės filmas “Liza, namo!” renginyje varžysis dėl geriausio trumpametražio filmo titulo ir dėl publikos simpatijų prizo. “Hot Docs” konkursinėje trumpametražių filmų programoje šįmet dalyvauja 35  dokumentiniai filmai iš viso pasaulio. Festivalis vyksta balandžio 25 – gegužės 5 dienomis. O. Burajos filmas bus rodomas festivalyje tris kartus – gegužės 2, 3, 5 dienomis.

Juosta “Liza, namo” sukurta bendradarbiaujant Lietuvos ir Estijos kinematografininkams (prodiuseriai Uljana Kim ir Arko Okk).

Tai septintas vienos originaliausių Lietuvos dokumentinio kino režisierių filmas. O. Burajos juostos “Liza, namo!” herojė dažnai pabėga iš namų, konfliktuoja su artimaisiais. “Kodėl nuolat bėgi? Ko tau trūksta?” - girdi klausimus mažametė mergaitė, kurią supa grubi, brutali realybė.

„Norėjau mąstyti ir kalbėti apie ploną mūsu vilčių kiautą, apie pažeidžiamas svajones, kurios asocijuojasi su vidiniu vaiko pasauliu. Norėjau įsižiūrėti į tai, kas žlugdo pačius šviesiausius jausmus, norus, ketinimus. Juk kiekvienas anksčiau ar vėliau pajuntame asmenybės savastį slopinančias jėgas“, - sako filmo režisierė.

„Liza, namo!“ pretenduoja į tris šiųmetinius kino ir televizijos kino „Sidabrinės gervės 2013“ apdovanojimus: juosta nominuota kaip geriausias metų trumpametražis dokumentinis filmas, O. Buraja nominuota geriausio metų režisieriaus, o filmo operatorė Kristina Sereikaitė – geriausio metų operatoriaus kategorijose.

Juostos „Liza, namo!“ pasaulinė premjera vyko 2012 m. Tarptautiniame Leipcigo dokumentinių ir animacinių filmų festivalyje, konkursinėje programoje. Filmas buvo pakviestas ir į Tarptautinio Klermon – Ferano (Prancūzija) trumpametražių filmų festivalio konkursinę programą. 2013 m. kovo mėnesį filmas Paryžiuje vykusiame tarptautiniame moterų filmų festivalyje pelnė geriausio Europos trumpametražio filmo prizą, o praėjusį rudenį vykusiame Europos kino forume „Scanorama“ buvo apdovanotas geriausio lietuviško trumpametražio filmo prizu programoje „Naujasis Baltijos kinas“. 

 

Komentarai