San Sebastiano festivalyje – išskirtinis dėmesys lietuvių filmo „Lošėjas“ premjerai

Rengėjų inf.
2013 rugsėjo 26 d.

61-ajame San Sebastiano filmų festivalyje įvyko pasaulinė filmo „Lošėjas“ premjera. Pirmą kartą kino istorijoje filmas iš Baltijos šalių dalyvauja „Naujųjų režisierių“ („Kutxa-New Directors”) programoje. 

„Kiekvienais metais atrandame vis daugiau kūrėjų iš Rytų Europos. Su didele jėga sukurti jų filmai palieka išskirtinę žymę San Sebastiano filmų festivalyje. Filmai turi bendrą tematiką – jie aštriai interpretuoja sudėtingą dabarties tikrovę“, - pristatydamas „Naujųjų režisierių“ programą pažymėjo San Sebasiano festivalio direktorius José Luis Rebordinos. 

Lietuvių filmo premjera ispanakalbiame festivalyje sulaukė išskirtinio dėmesio ir tapo vienu laukiamiausių debiutuojančių režisierių programos įvykių. Dieną iki premjeros išpirkusi bilietus, sausakimšoje salėje susirinkusi publika „Lošėją“ pasitiko plojimais dar neprasidėjus pabaigos titrams, o po seanso pasilikę žiūrovai aktyviai dalyvavo filmo aptarime. 

Režisierius Ignas Jonynas sulaukė klausimų apie tai, ar istorija paremta tikrais faktais ir kokiose Lietuvos vietose ji buvo filmuojama. Baskų publiką domino kiti lietuviškumo aspektai filme, jo vizualinė kalba, įkvėpimo šaltiniai ir muzika. Daug diskusijų sukėlė filmo pabaigos interpretacijos. 

„Filmu stengėmės kelti klausimus, o ne duoti atsakymus. Mes visi turime savo vertybes, taisykles, moralinius nusistatymus. Tačiau mirties ir gyvenimo akivaizdoje visa tai susvyruoja. Šis filmas atskleidžia ribos situaciją, kurioje kiekvienas mūsų gali iš naujo pasitikrinti pačius save,“ – paklaustas apie kūrėjų poziciją, kalbėjo režisierius Ignas Jonynas.

„Lošėjas“ pasakoja makabrišką istoriją apie prasilošusį greitosios pagalbos gydytoją Vincentą, kuriam gimsta idėja sukurti su jo darbu susijusį nelegalų žaidimą. Aštraus siužeto filmas su trilerio ir melodramos elementais nagrinėja etinio pasirinkimo klausimus, atskleisdamas unikalią sankirtą tarp posovietinio konformisto ir kapitalistinio laimėtojo pasaulėžiūrų. 

Režisieriaus Igno Jonyno darbas varžosi tarp 16 filmų iš 13 šalių – JAV, Izraelio, Prancūzijos, Turkijos, Kosta Rikos, Graikijos, Meksikos, Kinijos, Islandijos, Rumunijos, Ukrainos, Olandijos ir Belgijos. Nugalėtojui skiriama 50 000 eurų premija bei suteikiama filmo platinimo galimybė Ispanijoje. 

Į „Lošėjo“ premjerą atvyko režisierius, pagrindiniai aktoriai Vytautas Kaniušonis ir Los Andžele vaidinanti lietuvių menininko Jono Meko dukra Oona Mekas, scenaristas Kristupas Sabolius, operatorius Janis Eglitis, montuotojas Stasys Žak, prodiuseriai Uljana Kim ir Roberts Vinovskis. 

„Lošėjo“ pristatymas San Sebastiano filmų festivalio svetainėje: 

http://www.sansebastianfestival.com/in/pelicula.php?ano=2013&codigo=612503

Filmo treileris:

http://www.youtube.com/watch?v=kjM0Dt9WJsU

Naujienos Facebooke:

https://www.facebook.com/TheGambler.Losejas 

„Lošėjo“ puslapis: 

www.losejas.lt 

 

Komentarai