Kino teatre „Pasaka“ – pirmasis Lietuvoje „Bangų kino festivalis“

"Pasakos" inf.
2018 kovo 6 d.

Kai iki vasaros dar toli, gydytojai kalba apie vitamino D trūkumą, o vaizdas už lango nedžiugina, kyla natūralus noras pabėgti. Pabėgti ten, kur šilta ir kur pilką spalvą keičia žydro vandenyno, skaisčios saulės ir šilto smėlio paletė. Pirmą kartą organizuojamas „Bangų kino festivalis“ kviečia kovo 8-11 dienomis pabėgti į bangas, kine.

Renginį kartu su kino teatru „Pasaka“ organizuoja Lietuvos bangų sporto asociacija, atstovaujanti banglenčių ir irklenčių sporto interesus bei siekianti populiarinti šias sporto šakas. 

„Banglenčių sportas sparčiai auga Lietuvoje, tad ir kino teatruose banglenčių filmai sulaukia vis daugiau žiūrovų. Norime, kad kuo daugiau žmonių išgirstų apie šią, kartais gal mistišką, sporto šaką ir tikimės, kad jau greitai ir Lietuvoje galėsime ugdyti Olimpinės rinktinės kandidatus“, – sako Girmantas Neniškis, Lietuvos bangų sporto asociacijos prezidentas. Banglenčių sportas buvo įtrauktas į 2020-aisiais Tokijuje įvyksiančių olimpinių žaidynių programą.

Kovo 8-11 d. kino teatre „Pasaka“ bus parodyti 6 filmai, kurie kvies keliauti nuo Havajų iki Meksikos, nuo Pietų Afrikos iki Biarico Prancūzijoje.

„Take Every Wave“ pasakoja apie gyvą banglenčių pasaulio legendą Laird Hamilton. Įveikęs milžiniškas 20 metrų siekiančias bangas jis buvo mylimas gerbėjų, bet dažnai nevertintas ir nesuprastas sporto industrijos profesionalų. Filmo režisierė Rory Kennedy savo karjeroje yra sukūrusi beveik 20 dokumentinių filmų, yra nominuota „Oskaro“ bei „Emmy“ apdovanojimams, o „Take Every Wave“ buvo atrinktas į oficialią prestižinio Sandanso kino festivalio programą.

„Biarritz Surf Club“ nukelia į Prancūziją, 1980-aisiais. Tie, kurie ant banglentės, dar nebuvo laikomi sportininkais, o greičiau keiksnojami kaip pusiau nelegaliais, visuomenei nenaudingais darbeliais užsiimanti ir laiką vakarėliams švaistanti ilgaplaukių gauja. Vieną dieną nutiko tai, kas nutiko su daugeliu ekstremalių sporto šakų. Subkultūra tapo kultūra, o keleto pamišėlių aistra bangoms – profesionaliu sportu. Vietinei Biarico bangų gaujai tai reiškė eros pabaigą. Režisieriai Nathan’as Curren ir Pierre Denoyel puikiai išmano filmo temą – jie patys prieš 30 metų buvo Biarico gaujos dalimi. Jų režisūrinis debiutas stebina savo pasakojimo ir vizualiniu stiliumi.

„Nervous Laughter“, sukurtas lietuviškų šaknų turinčio ir Havajuose gyvenančio operatoriaus bei režisieriaus Dan Norkuno, pasakoja apie „Nasrus“, milžiniškas iki 20 metrų siekiančias bangas.  Šios kiekvienais metais iš viso pasaulio sutraukia dešimtis geriausių banglenčių sporto profesionalų. Ir vis dėlto, didžiausio dėmesio sulaukia vietiniai banglentininkai. Vaikystės draugai, kurie nuo paauglystės skatino vienas kitą pažaboti „Nasrus“.

„Bangų kino festivalyje“ taip pat bus parodytas „Paradigm Lost“ apie banglentes, irklentes, jėgos aitvarus, burlentes ir dideles bangas įvaldžiusį žmogų-amfibiją Kai Lenny. Festivalio žiūrovų laukia ir vienas nemokamas filmo „Let’s Be Frank“ seansas, kurį pristato „Red Bull“. „Grammy“ laureato Beno Harperio garso takelis čia puikiai dera su jaunųjų banglenčių pasaulio įžymybių John John Florence, Jamie O’Brien ir Pat O’Connell aistra bangoms.

„Bangų kino festivalis“ – kovo 8-11 d. kino teatre „Pasaka“.

Bilietus galite įsigyti čia: http://bit.ly/bangu-festivalis

Komentarai