Baltijos šalių valstybingumo atkūrimo šimtmetis švenčiamas Danijoje, festivalyje „Baltic Frames“

LKC inf.
2018 balandžio 9 d.

Į Orhuso (Aarhus) miestą Danijoje trečiąjį kartą sugrįžo Baltijos šalių kino festivalis „Baltic Frames“. Švenčiant Lietuvos, Latvijos ir Estijos valstybingumo atkūrimo šimtmetį, balandžio 6–9 d. vykusiame festivalyje kino industrijos atstovams ir žiūrovams buvo pristatyta šiuolaikiniam Baltijos šalių kinui skirta programa bei teminis seminaras. Ši Baltijos šalių programa įtraukta į 12 bendrų tarptautinių kino sklaidos projektų, dėl kurių susitarė ir kuriuos žinomuose Europos vaidybinių, dokumentinių ir animacinių filmų festivaliuose šiemet vykdys Lietuvos kino centras, Latvijos nacionalinis kino centras ir Estijos kino institutas.
Programoje parodytas režisieriaus Arūno Matelio naujausias dokumentinis filmas „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“, Audriaus Stonio dokumentinis filmas „Moteris ir ledynas“, Eglės Vertelytės režisuota tragikomedija „Stebuklas“ ir Lino Mikutos trumpametražis dokumentinis filmas „Šaltos ausys“. Šią šiuolaikinio lietuviško kino programą taip pat išvys Kopenhagos gyventojai ir svečiai – Danijos sostinėje Baltijos šalių kino festivalis „Baltic Frames“ vyks pirmą kartą balandžio 26 d. – gegužės 12 d.

Seminaro diskusijoje, kurią moderavo Danijos kultūros instituto Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje direktorius Simon Drewsen Holmberg, dalyvavo visų trijų Baltijos šalių dokumentinio kino kūrėjai, festivalyje pristatę savo filmus. Lietuvai atstovavo režisierius Arūnas Matelis.

Festivalis „Baltic Frames“ Orhuse ir Kopenhagoje organizuojamas bendradarbiaujant su Danijos kultūros institutu Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje, Danijos kino institutu, Baltijos šalių ambasadomis Danijoje ir nacionalinėms Baltijos šalių kino institucijomis bei Danijos kultūros ir užsienio reikalų ministerijomis. 

Komentarai