Filmo „Šventasis“ pergalė Kijevo tarptautiniame kino festivalyje „Molodist“

Rengėjų inf.
2018 birželio 4 d.

Andriaus Blaževičiaus ilgametražis vaidybinis filmas „Šventasis“ triumfavo 47-ajame Kijevo tarptautiniame kino festivalyje „Molodist“, kur tarptautinėje konkursinėje programoje laimėjo Grand-Prix (10 000 JAV dol.) kaip geriausias festivalio filmas.

Tarptautinėje konkursinėje programoje iš viso varžėsi 12 ilgametražių kino filmų, taip kurių buvo ir Kanų kino festivalio paralelinėje konkursinėje programoje  „Dvi režisierių savaitės“ rodyta drama „The Load“ (rež. Ognjen Glavonić) bei praėjusių metų Lokarno tarptautinio kino festivalio konkursinėje programoje rodytas filmas „Winter Brothers“ (rež. Hlynur Palmason).

Gegužės 27 – birželio 3 dienomis vykęs Kijevo tarptautinis kino festivalis „Molodist“ yra didžiausias kino festivalis Ukrainoje. Pagal tarptautinės filmų prodiuserių asociacijų federacijos FIAPF (International Federation of Film Producers Associations) reitingus, „Molodist“ yra aukščiausios kategorijos festivalis, kaip Kanų, Berlyno, Venecijos ir kiti festivaliai.

Filmas „Šventasis“ 2017 m. lietuvių kino akademijos apdovanojimuose „Sidabrinė Gervė“ buvo nominuotas vienuolikai ir pelnė net šešis apdovanojimus – už metų geriausią filmą, geriausią režisieriaus darbą, geriausią scenarijų, geriausią aktoriaus vaidmenį, geriausius antraplanius aktoriaus ir aktorės vaidmenis.

2017 metų geriausiame lietuviškame filme „Šventasis“ pasakojama kiekvienam žiūrovui suprantama ir aktuali istorija. Geriausiu aktoriumi pripažinto Mariaus Repšio nepriekaištingai suvaidintą pagrindinį veikėją Vytą išmeta iš darbo, paguodos jis ima ieškoti svetimos moters glėbyje ir nuobodžiaujančių draugų kompanijoje. Tačiau mažametėms dukroms reikia tėvo, o pavargusiai nuo atsakomybės naštos žmonai – vyro. Režisierius A. Blaževičius nedramatizuoja situacijos, o bando į ją pažvelgti originaliai ir su stipria ironija. Greta Vyto ir jo meilės trikampio dramos vyksta dar viena istorija – geriausias Vyto draugas Petras „Youtube“ kanale randa vaizdo įrašą, kuriame vietinis jaunuolis prisiekinėja prie jų miestelio daugiabučio namo sienos matęs Jėzų Kristų. Nuobodžiaujantys vyrai pradeda keistuolio paieškas.

Komentarai