Tarptautiniame Toronto filmų festivalyje – M. Kvedaravičiaus filmas „Mariupolis 2“

LKC inf.
2022 rugsėjo 9 d.

Šiemet tarptautinio Toronto filmų festivalio dokumentinių filmų programoje „TIFF Docs“ keletą kartų bus rodomas režisieriaus Manto Kvedaravičiaus filmas „Mariupolis 2“, taip tęsiantis kelionę po aukščiausio lygio kino festivalius visame pasaulyje.

Paskutinį kartą Toronto filmų festivalyje Lietuva pasirodė prieš keturis metus su režisierės Marijos Kavtaradzės filmu „Išgyventi vasarą“, o metus prieš tai – Eglės Vertelytės režisuota tragikomedija „Stebuklas“. 

Po dviejų metų pertraukos europietišką kiną populiarinanti organizacija „European film promotion“ grįžta į Tarptautinį Toronto filmų festivalį su industrijai skirta programa EUROPE! UMBRELLA bei pristato naujausius ilgo metro filmus iš keturiolikos Europos šalių, kurių sąraše puikuojasi ir Lietuva. Be šių šalių kino industrijos atstovų, renginyje EUROPE! UMBRELLA dalyvauja keturiolika nacionalinių Kanados kino agentūrų bei vienuolika pasaulinių kino pardavimų kompanijų. 

„Šiemet visa Europa kalba apie EUROPE! UMBRELLA. Po dvejų metų pertraukos, šiemet džiaugiamės galėdami sugrįžti į Toronto filmų festivalį – čia minios gausios, o prie industrijos stendų renkasi daugiau europiečių nei ankstesniais metais. Nekantriai laukiame pamatyti filmus didžiajame ekrane ir darsyk švęsti naująjį Europos kiną“, – sako organizacijos  „European film promotion“ generalinė direktorė Sonja Heinen.

Tarp keturiolikos naujųjų filmų iš Europos, pasaulinio lygio filmų festivalius, kino kritikus ir žiūrovus sujaudinęs Ukrainoje tragiškai žuvusio režisieriaus antropologo Manto Kvedaravičiaus filmas „Mariupolis 2“. 

„Žinote, kas Mariupolyje buvo visiškai neįtikėtina? Niekas nebijojo mirties, nors ir manė, kad bijo. Mirtis jau buvo čia ir kiekvienas norėjo mirti prasmingai. Žmonės padėjo vienas kitam net rizikuodami gyvybe. Jie rūkė lauke ir šnekučiavosi net krintant bomboms. Pinigai nebeegzistavo, nes gyvenimas tapo per trumpas, kad apie juos galvotum. Visi buvo patenkinti tuo, ką turėjo, tapdami geresne savo pačių versija; nebuvo nei praeities, nei ateities, smerkimo, dviprasmybių! Tai buvo rojus pragare. Susiliečiantys trapūs drugelio sparnai. Mirties tikrosios vertės kvapas. Toks ten buvo gyvenimas“, - rašoma filmo pristatyme.

Jautrus karo paveiktos Ukrainos portretas šiemet premjeravo Kanų filmų festivalyje, kuriame laimėjo specialų žiuri prizą bei pretenduoja būti nominuotas prestižiniuose Europos kino apdovanojimuose.

Tarptautinis Toronto filmų festivalis vyksta rugsėjo 8 - 18 dienomis. 

Komentarai