Lietuvos kinematografininkų sąjunga skelbia apdovanojimo „LuKaS“ konkursą

LKS inf.
2023 spalio 24 d.

Lietuvos kinematografininkų sąjunga ruošiasi smagiausiems metų pabaigos vakarams sostinėje – netrukus darbą pradės pagrindinio sąjungos apdovanojimo „LuKaS“ vertinimo komisija. 

Šįmet kasmetinis apdovanojimas teikiamas už reikšmingiausią Lietuvos kinematografininkų sąjungos narių sukurtą kino kūrinį (kūrybinį darbą) bus teikiamas jau net 24 kartą. 

Režisierius, prodiuseris, Lietuvos kinematografininkų sąjungos pirmininkas Arūnas Matelis sako, kad šis apdovanojimas kolegoms reikšmingas todėl, kad yra pirmasis kino apdovanojimas Lietuvoje, nuo jo prasidėjo apdovanojimų tradicija. Be to, apdovanojimo teikimas niekada nebuvo nutrūkęs, jis išlaiko tęstinumą ir aukštą reikalavimų kartelę. „Tai yra apdovanojimai, kuriuose balsuojantys už geriausius nesislepia po masiškumo ar anonimiškumo kauke. Profesionalų bendruomenės apdovanojimai visose šalyse yra vertinami labiausiai, į jų sprendimus įsiklausoma. Vertiname šią atsakomybę ir balsuojame už gerą kiną,“, - sako A. Matelis.

Kas šiemet bus apdovanotas kinematografininkų sąjungos prizu ir diplomais spręs naujai sudaryta apdovanojimo komisija: kino kritikė Auksė Kancerevičiūtė, režisierius, scenaristas Nerijus Milerius, režisierius Artūras Jevdokimovas, režisierė Lina Lužytė. Tradiciškai dalyvauti komisijos darbe kviečiamas ir kino kūrėjas, prieš metu apdovanotas pagrindiniu apdovanojimu, tad penktasis komisijos narys yra kino operatorius, režisierius Eitvydas Doškus. Jam pernai skirtas „LuKaS“ už dokumentinį filmą „Čia buvo Vilnius“, „už šiuolaikišką dialogą su poetinės dokumentikos tradicija ir vaizdo jėgą, išreiškiančią miesto dvasią“. 
Komisija laukia pretendentų į apdovanojimus paraiškų iki lapkričio 20 d., laukiami sąjungos narių sukurti vaidybiniai, dokumentiniai, animaciniai filmai, viešai parodyti ne anksčiau kaip 2022 m. gruodžio 1 d. ir ne vėliau kaip 2023 gruodžio 1 d. Komisija taip pat gali svarstyti sąjungos nario kūrybinį darbą filme, kurio režisierius nėra Lietuvos kinematografininkų sąjungos narys. 

Konkurso nugalėtojui bus įteiktas laureato pažymėjimas ir baso angelo su kino kamera skulptūra, kurią prieš kelis metus kino menininkams sukūrė skulptorius Martynas Gaubas. Apdovanojimo komisija taip pat gali pažymėti ir du kitus kūrybinius darbus, skirdama diplomus.

Apdovanojimo konkurso rezultatus planuojama paskelbti gruodžio mėnesį.

Kinematografinikų sąjunga ruošiasi ir dar vienai šventei. Gruodžio mėnesį antrą kartą Meno kūrėjų asociacijos apdovanojimuose bus įteiktas prizas už indėlį į kino kultūrą. Apie tai, kam bus įteiktas apdovanojimas, diskutuojama sąjungos patikėtinių taryboje. Pernai šis prizas buvo skirtas režisierei, pedagogei Giedrei Beinoriūtei už knygą „Audrius Kemežys: akimirksnis spalvoms suderinti“ („Monoklis“). 

Organizacijos veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, apdovanojimą finansuoja Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija ( AVAKA ), apdovanojimo partneris Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus. 

Komentarai