Įvyko režisierės Aistės Stonytės filmo „Mamutų medžioklė“ raudonojo kilimo premjera

Rengėjų inf.
2024 vasario 26 d.

Neįtikėtino populiarumo sulaukęs, uždraustas, nufilmuotas, o po to mįslingai dingęs. Įspūdinga Jono Jurašo režisuoto spektaklio „Mamutų medžioklė“ istorija atgimė to paties pavadinimo dokumentiniame filme. Į debiutinio režisierės Aistės Stonytės filmo premjerą pirmadienio vakarą susirinko kino, teatro, muzikos ir politikos pasaulio ryškiausieji. 

Vilniuje, kino teatre „Forum Cinemas Vingis“ vykusioje raudonojo kilimo premjeroje, dalyvavo premjerė Ingrida Šimonytė, ukrainiečių režisierius Sergejus Loznica, architektas, grupės „Antis“ lyderis Algirdas Kaušpėdas, istorikas Alfredas Bumblauskas, legendiniai kino ir teatro aktoriai Vidas Petkevičius, Remigijus Vilkaitis, Vytautas Anužis, dailininkas Mikalojus Vilutis ir kiti žinomi žmonės.

Režisierę su kino debiutu sveikino ir šeima: mama, dukros Liepa ir Vėja, brolis režisierius Audrius Stonys ir aktorius Česlovas Stonys, būtent jis Kauno dramos teatre dirbo su režisieriumi J.Jurašu ir kartu su juo iš teatro pasitraukė. Vaikystėje girdėti tėčio pasakojimai apie populiaraus spektaklio mįslingą dingimą ir paskatino režisierę A.Stonytę sekti „Mamutų medžioklės“ pėdsakais. 

„Užaugau su legenda apie dingusią kino juostą su slapta nufilmuoto spektaklio „Mamutų medžioklė“ įrašu. Juostos paieška užtruko septynerius metus. Bet per ją atsivėrė platesni horizontai, nei tik vieno spektaklio istorija. Labai tikiuosi, kad vieniems žiūrovams kino pasakojimas sužadins sentimentus, o kitiems atvers tą be galo įdomų ir sudėtingą laikmetį“, - sakė A. Stonytė.

„Mamutų medžioklė“ – nuo kovo 1 d. kino teatruose Vilniuje „Forum Cinemas Vingis“, „Multikino“, „Pasaka“, „Skalvija“; Kaune „Forum Cinemas Kaunas“ ir „Romuva“; Klaipėdoje filmą rodys „Arlekinas“, Gargžduose – „Minija“, Alytuje – „Dainava“, Marijampolėje – „Spindulys“, Šiauliuose – „Atlantis“, Panevėžyje – kino centras „Garse“, Ukmergės kultūros centre.

Filmo prodiuseriai – Arūnas Matelis ir Algimantė Matelienė (studija „Nominum“), operatorė – Kristina Sereikaitė, montuotoja – Audinga Kučinskaitė, garso operatorius – Kipras Čėsna, kompozitorius – Giedrius Puskunigis.

Filmo gamybą parėmė Lietuvos kino centras, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, LATGA. Filmą platina „PASAKA distribution“.

Komentarai