Baltijos šalių kino festivalyje Bostone – trys lietuviški filmai

rengėjų inf.
2024 kovo 5 d.

Jungtinėse Amerikos Valstijose praėjusį savaitgalį baigėsi 6-asis Bostono Baltijos šalių kino festivalis. Šiais metais jame pristatyti 3 filmai iš Lietuvos: neseniai Lietuvos kino ekranuose pasirodęs režisierės Agnės Marcinkevičiūtės dokumentinis filmas „Mūza“, Austėjos Urbaitės režisuota kino juosta „Per arti“ ir Vytauto V. Landsbergio bei Giedriaus Tamoševičiaus filmas „Poetas“. 

Baltijos šalių kino festivalio Bostone organizatoriai – Baltijos kino komitetas ir su „ArtsEmerson“ bendradarbiaujanti Amerikos nacionalinė Latvijos lyga – Amerikos publiką kviečia pažinti baltišką sielą – kūrybingą, reflektyvią ir maištingą. 

Lietuvos kino kūrėjų dalyvavimą festivalyje iš dalies finansavo Lietuvos kino centras, JAV lietuvių fondas, Lietuvių tautininkų sąjunga, Bostono kredito unija „Taupa“.

„Festivalis siekia atsakyti į klausimą, kokia gi yra Baltijos regiono dvasia, atrodo, klausimas įdomus ir aktualus, nes į filmus susirinko pilnos salės žiūrovų, kurie tos dvasios ilgisi ir ieško“, – telefonu iš Bostono sakė į festivalį su savo dokumentiniu filmu „Mūza“ išvykusi kino režisierė A. Marcinkevičiūtė. 

Ji pasakojo, kad festivalio žiūrovai neskubėjo skirstytis, apie matytus filmus diskutuodavo iki pat skambučio, kviečiančio į kitą seansą. „Esu laiminga, kad ši reikli auditorija suprato ir įvertino naujausią mano filmą „Mūza“ ir kad būtent šiame festivalyje įvyko mano filmo JAV premjera“, – sakė A. Marcinkevičiūtė. 

„Džiaugiuosi, kad Baltijos šalių kino festivalis Bostone auga, o dar labiau džiaugiuosi, kad jis skatina domėjimąsi Baltijos šalių kinu“, – A. Marcinkevičiūtei pritarė kino prodiuserė, „Fralita Films“ vadovė Živilė Gallego, šiais metais festivalyje pristačiusi du savo prodiusuotus filmus „Per arti“ ir „Mūzą“. 

Filmo „Mūza“ kūrėjos, festivalyje sulaukusios itin daug žiūrovų dėmesio ir dalyvavusios šiltoje diskusijoje, filmo kelionę tęsia toliau. Jos abi iškeliavo į Niujorką, kur „Mūza“ bus pristatyta šio miesto žiūrovams. 

A. Marcinkevičiūtės dokumentinį filmą, pasakojantį apie pianistę Mūzą Rubackytę, dar galima išvysti ir Lietuvos kino teatruose. Filmą iš dalies finansavo Lietuvos kino centras ir Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija. Filmą kūrė prodiuserinė kompanija „Fralita Films“, filmo platinimu Lietuvoje rūpinasi „Acme Film“. 

 

Komentarai