“Traukinys stovi penkias minutes” išvyksta į tarptautinius festivalius

lfc.lt inf.
2009 rugsėjo 30 d.

Naujas ilgametražis dokumentinis režisierės Janinos Lapinskaitės filmas “Traukinys stovi penkias minutes” pradeda jeliones po tarptautinius festivalius.

 

Spalio 1 – 7 d. filmas pakviestas dalyvauti Atvirame Jekaterinburgo dokumentinio kino festivalio “Rossija” konkursinėje programoje. Jame filmą pristatys pati režisierė. Vėliau filmas vyks į forumą ‘Prix Europa”, vyksiantį spalio 18 – 23 d. Berlyne.

 

Plačiau apie šiuos festivalius skaitykite:

http://www.rossia-doc.ru/

http://www.prix-europa.de/

 

Filmas “Traukinys stovi penkias minutes” pasakoja apie miestelį N. ir jo gyventojus. “Jau nuo seno geležinkelio vagonų bildesys skaičiuoja jų gyvenimo ritmą. Didžiulis akmuo geležinkelio stoties aikštėje primena tas akimirkas, kai traukinys čia sustodavo ilgėliau, kad, prarijęs tūkstančius žmonių, išspjautų juos Sibiro platybėse. Dabar jis stabteli tik penkias minutes. Bet to laiko užtenka atsisveikinimo bučiniui ir pažadui, kad sugrįš. Miestelyje N. gyvena žmonės, neatsitiktinai čia pasistatę sau pastogę, pagimdę vaikus. Todėl, kad nieko atsitiktinio nėra. Taigi, eilinė kasdienybė provincijos miestelyje N. slepia neeilines žmonių svajones, prisiminimus, atradimus ir netektis“ – sako apie savo filmą autorė.

 

Filmą Vilniaus žiūrovai dar gali pamatyti rytoj, rugsėjo 30 d. 18 val. kino tratre „Pasaka“.

 

 

 

 

Komentarai