Nuo šiandien Vilniuje, Kaune ir Šiauliuose - jaunųjų kinematografininkų darbai

Rengėjų inf.
2009 gruodžio 11 d.

Nuo šiandien kino centruose ,,Forum Cinemas” Vilniuje, Kaune bei Šiauliuose - jaunų lietuvos režisierių trumpametražiai filmai. 

Jaunas, ambicingas, linksmas, nagrinėjantis aktualias šiandienos problemas – toks yra jaunas lietuviškas trumpametražis kinas, pirmą kartą Lietuvos kino istorijoje įtraukiamas į didžiųjų kino teatrų repertuarą greta pasaulinio garso kino filmų. Tai – nefestivalio ,,kinas@trumpai.com” idėjos autorių iniciatyva, kurią jie vadina kalėdine dovana ir kino kūrėjams, ir žiūrovams.

Jaunieji kino režisieriai Lietuvoje daugybę metų neturėjo galimybių supažindinti žiūrovų su savo kūryba didžiąjame ekrane. Beveik visi sukuriami trumpametražiai  kino filmai po premjeros Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje ar festivalių programose taip ir likdavo tik pačių autorių archyvuose. Marija Razgutė ir Liuda Drižytė, idėjos ,,kinas@trumpai.com“ autorės, šiandien džiaugiasi, kad kino seanso iniciatyva pasirodė reikšminga ne tik joms, bet ir didžiųjų kino teatrų vadovams, sutikusiems jaunųjų režisierių trumpametražius darbus įtraukti į kino teatrų repertuarą.

Marija Razgutė, viena iš nefestivalio ,,kinas@trumpai.com” organizatorių, teigia, kad tokios iniciatyvos – puikus įrodymas, kad lietuviai ne tik gerai žaidžia krepšinį, bet ir kuria gerą kiną. ,,Tikrai turime ką parodyti žiūrovui, todėl ir siekiame supažindinti su naujais, bet jau kino ekspertų įvertintais darbais, pristatyti kur link juda jaunoji Lietuvos kino industrija,” –teigia Marija Razgutė.

Specialiųjų seansų ,,kinas@trumpai.com” metu bus rodomi keturi nauji, jaunų Lietuvos režisierių sukurti trumpametražiai filmai. Tai: Jūratės Samulionytės ,,Nerutina”, pelniusi Sidabrinę Gervę trumpametražių filmų kateogorijoje, Mindaugo Sruogiaus filmas ,,Savižudis”, šiemet ,,Sidabrinės Gervės” apdovanojimuose pripažintas geriausiu studentų darbu, Andriaus Blaževičiaus filmas ,,Bergenas” ir Linos Lužytės darbas ,,Jau puiku tik, dar šiek tiek…”.

Visi  trumpametražiai filmai bus rodomi skaitmeniniu  (HD) formatu. Tai reiškia, kad žiūrovai filmus matys aukščiausia kokybe, be menkiausių garso ar vaizdo netikslumų. Ypatinga tai, kad kino ekrane žiūrovas viską matys taip, kaip kurdamas norėjo matyti ar girdėti ir pats režisierius.

,,Kinas@trumpai.com” iniciatorės teigia siekiančios dvejopo rezultato. Vienas jų – inspiracija jaunajai kino kūrėjų kartai. ,,Juk kiekvienam menininkui reikia žiūrovo, vertintojo. Mes jį ir siekiame atvesti. Kitas noras – formuoti sąmoningą kino žiūrovų kartą, praplėsti jų akiratį lietuviško trumpametražio kino kontekste,” – mintimis dalinasi Marija Razgutė.

Seanso iniciatoriai tikisi, kad ši idėja sulauks žiūrovų vertinimų, taps ilgamete ir bus pakartota kitąmet.

Filmų "Nerutina", "Bergenas", "Jau puiku, tik dar šiek tiek..." kadrai. 

Komentarai