Dokumentinio filmo „7 nuodėmės“ premjera: stiprios moters paveikslas kine

Studijos "Fralita" inf.
2010 kovo 26 d.

Kovo 27 d., šeštadienį, 17.30 val., kino teatre „Forum Cinemas Vingis“, festivalio „Kino pavasaris“ programoje, pristatomas dokumentinis filmas „7 nuodėmės“. Pasitelkdama septynias sporto šakas, filmo režisierė, žinoma videomenininkė Kristina Inčiūraitė, metaforiškai kalba apie moterį kovotoją. 

 „Ir ankstesniuose darbuose esu nagrinėjusi moters identitetą, jos galimybes atsiskleisti. Kine, į kurį žengiu iš šiuolaikinio meno srities, moterys dažiausiai rodomos iš vyro perspektyvos: kaip gundymo objektas, pasyvi herojė, – pasakojo K. Inčiūraitė. – Šiame filme noriu sąmoningai pabrėžti moters kovingumą, jos ryžtą nugalėti įvairias silpnybes ir nuodėmes siekiant prasmingų gyvenimo tikslų. Tai herojė, sunkiu, atkakliu darbu kuriantis savo svajonę, savo asmeninę legendą.“

Filmo kūrybinė grupė lankėsi Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Šilutėje ir Plungėje, kur susitiko su dvikovių sporto šakų sportininkėmis. „Pasirinktos septynios sporto šakos, kuriose kovojama vienas prieš vieną – tai lyg dvi moters asmenybės pusės – šviesioji ir tamsioji“, – teigė režisierė, įkvėpta Kurto Weillo ir Bertolto Brechto 1933 metais sukurto baleto su dainomis „Septynios mirtinos nuodėmės“,  kuriame perteikiamas dvilypės moters portretas.

Kaip K. Weillo ir B. Brechto kūrinyje, dokumentiniame filme „7 nuodėmės“, keliaujant į skirtingus miestus, kalbama apie skirtingas nuodėmes. „Filmo prologui ir epilogui, taip pat jo dalims sujungti pasirinkau dainininkę Rositą Čivilytę. Ji  LNOBT baleto su dainomis „Septynios mirtinos nuodėmės“ pastatyme atliko pagrindinį, Annos vaidmenį. R. Čivilytė ne tik dainuoja fragmentus iš kūrinio, bet ir pasakoja apie savo kurtą personažą bei dalijasi mintimis apie dabartinės Lietuvos moterį“, – apie ši filmą kalbėjo K. Inčiūraitė.

Pasak filmo prodiuserės Živilės Gallego, ją šiame filme sužavėjo intymiai, vaizdžiai ir estetiškai atskleistas ne tik moters portretas, bet ir Lietuvos sporto moteriškoji pusė.  „Tikiuosi, kad ir vyrai drąsiai eis į kino teatrus susipažinti su stipria lietuve moterimi“, – šyptelėjo Ž. Gallego.

Filmą prodiusuoja kompanija „Fralita Films“, filmą iš dalies parėmė Kultūros rėmimo fondas.

Nuotraukose - režisierė Kristina Inčiūraitė, kadras iš filmo.

Nuotraukos Šarūnės Zurbaitės-Kajietės.

 

 

 

 

Komentarai