Režisieriaus Marato Sargsyano filmas „Lernavan“ apdovanotas festivalyje „2ANNAS“

"Monoklio", lfc.lt inf.
2010 birželio 1 d.

Režisieriaus Marato Sargsyano filmas „Lernavan“ Rygoje (Latvija) vykusiame 10-ajame Tarptautiniame trumpametražių filmų festivalyje „2ANNAS“ apdovanotas Žiuri diplomu. Filmas dalyvavo Baltijos konkursinėje programoje, į kurią taip pat buvo atrinkti filmai iš Estijos ir Latvijos.

Prieš metus LMTA režisieriaus diplomą įgijusio M.Sargsyano diplominiam filmui „Lernavan" tai - ne pirmas apdovanojimas. 2009 m. festivalyje „Vilniaus Kino šortai" juosta pripažinta geriausiu vaidybiniu filmu. Serbijoje vykusiame tarptautiniame kino ir muzikos festivalyje Kustendorf „Lernavan" buvo apdovanotas Spaudos žiuri bei „Bronzinio Kiaušinio" prizais. Šių metų „Kino pavasaris“ filmą įvertino jaunojo kūrėjo skatinamuoju prizu.

„Lernavan" pasakoja apie tėvynės, kurios tokios, kokią kadaise pažinojai, jau nebėra, paieškas. Šio filmo centre - tėvas su sūnumi, ieškantys tėvo gimtinės „Lernavan". Tačiau tokios vietos nėra ir niekas net negirdėjo. Po ilgos kelionės keistu autobusu, tėvas su sūnumi atvyksta į vietą, kur nėra nei namų, nei žmonių, nei gamtos, nei žemės... stovi tik balti - kaip baltas, dar neprirašytas lapas - kalnai.

Informaciją apie „2ANNAS“ laureatus rasite:

http://www.2annas.lv/eng/news/?n=82

Komentarai