„Anarchija Žirmūnuose“ dalyvaus Maskvos kino festivalio konkursinėje programoje „Perspektyvos“

"Tremoros" inf.
2011 birželio 6 d.

Vaidybinis Sauliaus Drungos filmas „Anarchija Žirmūnuose“ dalyvaus tarptautinio jau 33-ojo Maskvos tarptautinio kino festivalio konkursinėje programoje „Perspektyvos“ („Perspectives“). Šiais metais A arba aukščiausiai klasei priskiriamas festivalis vyks birželio 23 - liepos 2 dienomis.

„Džiaugiamės, kad pirmasis už scenarijų tarptautiniu mastu apdovanotas lietuviškas filmas varžysis ir vieno didžiausių Europos kino festivalių perspektyviems režisieriams skirtoje programoje. Dar viena gera naujiena, kad ši kontraversiška kino juosta jau peržengė mūsų žemyno ribas. Neseniai vykusio Kanų kino festivalio metu buvo sudaryti susitarimai dėl filmo platinimo Didžiojoje Britanijoje ir JAV“, – teigia filmo prodiuserė Ieva Norvilienė. 

Šių metų tarptautinio Berlyno kino festivalio metu jau buvo sudaryti susitarimai, pagal kuriuos Lietuvoje sukurtas filmas bus platinamas svarbiausiose Europos kino rinkose: Italijoje, Vokietijoje, Austrijoje ir vokiškai kalbančios Šveicarijos dalyje, taip pat Prancūzijoje, Monace, Andoroje, Korsikoj, Liuksemburge ir prancūziškai kalbančioje Šveicarijos dalyje.

Šių metų Maskvos kino festivalio metu „Anarchiją Žirmūnuose“ tarptautinei publikai pristatys filmo kūrėjų komanda: režisierius ir scenarijaus autorius Saulius Drunga, pagrindinius vaidmenis atlikusios aktorės Severija Janušauskaitė ir Toma Vaškevičiūtė bei filmo prodiuserė Ieva Norvilienė.

Debiutinis lietuvių režisieriaus ir scenaristo darbas konkursinėje perspektyviems kūrėjams skirtoje programoje varžysis su tokių šalių kaip Prancūzija, Vokietija, Austrija, Pietų Korėja ir kt. kino juostomis. Iš viso į konkursinę programą „Perspektyvos“ pateko 8-ių pasaulio valstybių filmai.

Ironiška drama „Anarchija Žirmūnuose“ – istorija apie sujauktą dabartinę lietuvišką realybę, bandančią atrasti, kas yra „gera“ ir „bloga“. Už šio filmo scenarijų autorius Saulius Drunga buvo apdovanotas „MEDIA New Talent“ prizu (apdovanojimas įteiktas Kanų kino festivalyje).

Filmo „Anarchija Žirmūnuose“ gamybą parėmė Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos Respublikos kultūros rėmimo fondas ir ES paramos audiovizualiniam sektoriui programa MEDIA. Filmą prodiusavo nepriklausoma Lietuvos kino gamybos kompanija „Tremora“ kartu su Vengrijos kino gamybos kompanija „Katapult Film“. 

Komentarai