M.K.Čiurlionį suvaidinęs jo proanūkis iki “Sidabrinės gervės” gyvens sapne

"LiKA" inf.
2013 balandžio 26 d.

Pianistas Rokas Zubovas ir režisierius Robertas Mulanas, prieš kelioliką metų kone atsitiktinai susitikę JAV, o vėliau - filmo “Laiškai Sofijai” aikštelėje, nekantriai laukia Lietuvos kino apdovanojimų “Sidabrinė gervė”. Savo prosenelį Mikalojų Konstantiną Čiurlionį šiame filme suvaidinęs ir geriausio aktoriaus kategorijai nominuotas R.Zubovas sako, kad visa tai - tarsi stebuklinga kelionė, sapnas.

Režisierius R.Mulanas idėją kurti filmą apie M.K.Čiurlionį nešiojosi 15 metų. VDU skaitydamas psichologijos paskaitas eidavo į greta esantį muziejų pasiklausyti didžiojo menininko muzikos. Režisierių sužavėjo Mikalojaus ir jo žmonos Sofijos Kymantaitės-Čiurlionienės meilės istorija, tad užsidegė noru ją papasakoti pasauliui.

M.K.Čiurlionio provaikaitį - pianistą R.Zubovą - R.Mulanas pažino Amerikoje. Nuo tos akimirkos jis tapo režisieriaus patarėju “čiurlionistikos” klausimais, o galiausiai sulaukė pasiūlymo įkūnyti pagrindinį veikėją filme „Laiškai Sofijai“. Lietuvių kino akademijos (LiKA) Atrankos komisijos sprendimu už M.K.Čiurlionio vaidmenį R.Zubovas šiais metais nominuotas “Sidabrinei gervei”.

„Aš tikrai nesu kino pasaulio žmogus, todėl nuo pirmos filmavimo dienos iki pat gegužės 11-os (tądien vyks apdovanojimai “Sidabrinė gervė 2013”, - aut.past.) tęsiasi  toks tarsi „sapnas“, kažkas labai spalvinga, kaip Guliverio ar Sinbado kelionė, - juokauja pianistas. - Tai yra pasakiška kelionė, kurioje 90 procentų to, kas vyksta, aš nesuprantu. Bet stengiuosi išlikti gyvas.“

R.Zubovas nesijaučia lygus profesionaliems kolegoms aktoriams, bet tai, kad buvo pastebėtas, džiugina. “Jei nominavo, tai nominavo. Aš sau tik šypsausi ir tikrai eisiu į „gerves“, pasidžiaugsiu buvimu tenai. Tai bus tam tikra kelionės pabaiga“, - teigia jis.

Ruošdamasis vaidmeniui filme „Laiškai Sofijai“ menininkas pasirinko žaliavalgystę ir neteko net 18 kilogramų. Intensyvus darbas, trumpos naktys neprišaukė nėmalonių pasekmių, bet debiutuojantis aktorius prisipažįsta, kad būtų pražuvęs be aktoriaus Valentino Masalskio, kadaise M.K.Čiurlionį vaidinusio „Žalčio karūnoje“, patarimų. “Be to, ką pasakė man Valentinas, aš nebūčiau išgyvenęs. Ir emociškai, ir psichologiškai“, - tvirtina R.Zubovas, po filmavimo su žmona leidęsis į piligriminę kelionę Ispanijoje ir pėsčiomis įveikęs net 800 km, kad sugrįžtų „į save“.

“Laiškai Sofijai” - M.K.Čiurlionio gyvenimo temos interpretacija. “Kaip jis vertintas tuo metu, kai kūrė savo meną? Dažniausiai buvo apšaukiamas diletantu. Vos ne keistenybių prisivalgiusiu žmogumi, kuris nežino, ką daro. O dabar mes jį vadiname nacionaline vertybe“, - apie prosenelį kalba fortepijono meistras R.Zubovas, filme ne tik sukūręs pagrindinį vaidmenį, bet ir rūpinęsis muzika, dirbęs prodiuserio darbą.

Apdovanojimai “Sidabrinė gervė 2013” vyks gegužės 11 d., 18.30 val. Teatro arenoje. Ceremoniją tiesiogiai transliuos LRT televizija. Renginio globėjas – premjeras Algirdas Butkevičius. Rėmėjai: Lietuvos kino centras, SMScredit.lt, UAB BIOK. Parneriai: Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija AVAKA, UAB “Pradas R”, LAWIN, įmonių grupė ARVI, AB “Vilniaus degtinė”, kino teatras “Pasaka”, “Skalvijos akademija”. Renginio stiliumi rūpinasi įvaizdžio namai “Kukla Beauty Box”. Apie renginį informuoja 15min.lt ir zmones.lt.

Filmo "Laiškai Sofijai" kadruose - R. Zubovas ir M. Korenkaitė. 

 

Komentarai