Kino teatruose - žiūrovus prajuokinęs, pravirkdęs, įkvėpęs „100 metų kartu“

Pagal "Artbox" inf.
2018 balandžio 27 d.

Šviesiomis akimis žvelgti į gyvenimą kviečiantis ir nuoširdus dokumentinis Editos Kabaraitės filmas „100 metų kartu“ antrą savaitgalį rodomas visos Lietuvos kino teatruose. Filmą pamatyti spėję žiūrovai noriai dalinosi geriausiais įspūdžiais.

„Atėjau nieko nesitikėdama ir labai verkiau visą laiką, draugė man net turėjo duoti servetėlę. Nuostabus filmas. Įspūdis – didžiulis: sėdi kino teatre, beveik pas tuos žmones, juos jauti. 100 metų – taip laikina ir kartu tiek daug. Kaip gerai iš tikrųjų mes dabar gyvenam. Šis filmas – ir filosofinis, ir istorinis,  ir kartu – gyvenimo džiaugsmas,“ – emocijų po filmo peržiūros neslėpė Beata Nicholson.  

Jai pritarė ir tinklaraščio „Dydis nesvarbu“ autorė Giedrė Valavičiūtė, tikinusi, kad filmas ją įkvėpė ir sužavėjo. „Ar labiau mylim Lietuvą? Labiau mylim Lietuvą, kai pasižiūrim šitą filmą“, – užtikrintai įvertino verslo valdymo patarėjas Saulius Jovaišas.

Kino kritikės Santos Lingevičiūtės teigimu, herojais esame visi mes, kurie kuriame valstybę, o filmo „100 metų kartu“ herojai turi tokio optimizmo, kurio trūksta mums visiems, ypač dabartinėje visuomenėje. „Šitie žmonės gali pasidalinti patirtimi ir duoti daug daugiau nei kokie politikai, filosofai arba „facebooko“ prezidentai“, – svarstė ji.

„Noriu gyventi 100 metų“, – pamačiusi filmą kalbėjo kino prodiuserė Živilė Gallego. – Labai linksmi personažai. Galime pamatyti, kaip viską mato šimtamečiai, tas suvokimas apie šiandienos gyvenimą jų akimis yra labai vertingas“.  

Daugiau žiūrovų įspūdžių: https://www.youtube.com/watch?v=jp9JZxbNiEo&t=1s

100 metų kartu“ – Lietuvos šimtmečiui skirtas dokumentinis filmas, kuriame 15 Lietuvos šimtamečių pakeri optimizmu, o tikri ir nuoširdūs jų pasakojimai ne tik įkvepia, bet ir užkrečia noru gyventi. Įdomu ir tai, kad filmo anonse skamba Vytauto Bikaus sukurta Lietuvai „Eurovizijoje“ šiemet atstovaujančios dainos „When We’re Old lietuviška versija, kurią atlieka Ieva Zasimauskaitė.

Filmo anonsas: https://www.youtube.com/watch?v=l37CCoIQcgQ&t=1s 

Lietuvos kino žiūrovai įvertinti dokumentinę E. Kabaraitės juostą „100 metų kartu“ jau galėjo festivalyje „Kino pavasaris. Čia filmas pelnė „žiūroviškiausio“ lietuviško filmo apdovanojimą, ne vieną dieną laikėsi geriausiai žiūrovų įvertintų filmų viršūnėse bei sulaukė teigiamų kritikų atsiliepimų.

Visos Lietuvos kino teatruose rodomo filmo kūrėjai žiūrovams žada 100 gerų emocijų per vieną valandą, nes kai gyveni 100 metų, viskas – 100 kartų geriau!

Filmas „100 metų kartu“ yra projekto dalis, kurį taip pat sudaro fotografijų ir istorijų albumas 100 metų kartu“ bei  nuotraukų paroda. Projekto „100 metų kartu“ iniciatorius – M. Čiuželio labdaros ir paramos fondo įkūrėjas bei nemokamos draugystės, bendravimo ir pagalbos telefonu paslaugos garbaus amžiaus žmonėms „Sidabrinė linija“ įgyvendintojas Marius Čiuželis, fotografijų autorė – Monika Požerskytė, filmo režisierė – Edita Kabaraitė, prodiuseris – Kęstutis Drazdauskas (kino gamybos kompanija „Artbox). Projekto „100 metų kartu“ facebook puslapis:  www.facebook.com/100metukartu

Komentarai